Uudis

Idülliline Itaalia küla maksab kõigile 2000 eurot, kes sinna kolivad

Foto: Wikimedia

Itaalia põhjaosas asuv imekaunis mägiküla Bormida otsib uusi elanikke, sest elanike arv on kahanenud 394 inimeseni ja kui see peaks veel kahanema, on linnakeses keeruline jääda ellu kõikidel armsatel poekestel ja kohvikutel, koolist ja postkontorist rääkimata.

Seetõttu ongi linnapea Daniele Galliano käivitanud kampaania, mille käigus tõesti kõik uued elanikud on oodatud – Euroopa Liidu siseselt kolimine ongi tegelikult väga lihtne.
Ka on ta lubanud hoolitseda selle eest, et uued asukad leiaksid endale kohe kodu ning kui nende sooviks on selle rentimine ja mitte ostmine, siis suudab väikelinn pakkuda eluasemeid juba nii väikese summa eest kui 50 eurot kuus. Kus Eestis selle raha eest midagi üldse üürida saaks!?

Bormidas napib kuulsaid vaatamisväärsusi, kuid küla ümbruses on fantastiline loodus matkamiseks, külas endas on neli suurepärast restorani ja kogu regioon on tuntud oma hea köögi poolest.

See on väga serve elustiil, mida kohalikud harrastavad, ning keskkond on fantastiliselt puhas, kirjutab veebiajakiri Travel+Leisure.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.