Uudis

Homme algab Balti riikide suurim moenädal, kus Eestit esindab Diana Arno

Foto: Dmitry Knut

Homme, 24 oktoobril algab Riia moenädal, mis toob kokku 20 disainerit viiest erinevast riigist ja kümme Läti pesubrändi. Peale Läti ja Eesti leidub osavõtjaid ka Venemaalt, Itaaliast ja Belgiast.

Oodata on 12 000 külastajat.

“Läti publik on alati olnud uudishimulik naaberriikide disainerite, eriti Eesti moeloojate vastu,” kommenteeris ürituse korraldaja Tatiana Balvas ja lisas: “Alates kõige esimesest Riia moenädalast aastast 2004 on igal hooajal osalenud vähemalt üks Eesti disainer.”

13 aasta jooksul on osalenud Riia moenädal Oksana Tandit, Aldo Järvsoo, Ivo Nikkolo, Reet Aus, Hanna Korsar, Liisi Eesmaa, Riina Põldroos, Xenia Joost, Pohajnheimo ja teised.

Sellel hooajal esitletakse esimest korda Diana Arno loomingut, kellele esitasime kolm küsimust.

Mida Riia moenädalal osalemine sinu jaoks tähendab ja miks osaled?
Riia moenädal osalemisest olen juba ammu unistanud, kuid kahjuks ei ole sinna kuigi lihtne pääseda! Vaatamata sellele, et minu brändi on korduvalt kutsutud võtma osa muudest moenädalatest Euroopas, ei ole naaberriiki meid veel õnnelik juhus viinud.

Seda suurem oli meie rõõm, kui saime kauaoodatud jah-sõna Riia korraldustiimilt. Usun, et esindada oma kodumaad väljaspool selle piire, on suur au iga disaineri jaoks ning kindlasti anname endast parima, et Riias heas mõttes silma paista.

Kui moenädala kava oli avaldatud, hakkas kogu meie tiim saama hulganisti kirju Läti moegurmaanidelt, kes soovisid saada kutseid meie sõule ja see on lihtsalt nii armas! Mõne tulise fänniga oleme juba tuttavad, näiteks tuleb meie etteastet vaatama Riia tuntud moeblogija Alina Keller, kes käis ka Tallinn Fashion Weekil meile kaasa elamas.

Usun, et iga moemaja jaoks on areng tähtsal kohal – Riia moenädal väisab aga palju Euroopa mõjukaid moeajakirjanikke ning suuremaid sisseostjaid. See on suurepärane võimalus, mida ootan juba pikisilmi.

Kas oled varem ka käinud?
Riia moenädalal olen varasem käinud vaid külalisena, kuid oma kollektsiooni näitan seal esimest korda. Seda üritust ainuüksi kõrvalt vaadates on kohe selge, et tegemist on suure ja hästi korraldatud moesündmusega.

Kui numbrid kaaluvad sõnad üle, siis võin öelda, et juba ainuüksi esireas istub sell aastal kokku täpselt 320 VIP-külalist, kelle seas on mitmed tuntud lauljad, näitlejad, moeajakirjanikud, sisseostjad jne.

Kas näitad sama kollektsiooni, mis Tallinn Fashion Weekil?
Riias näitan oma 2018. aasta kevadsuvist kollektsiooni. Moemaailm on ju alati ühe hooaja võrra ees ja nii ei taha meiegi teistest maha jääda.

Foto: Dmitry Knut

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.