Helen Teigari bränd Triibuvineer sündis läbi õnneliku õnnetuse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Millal ja millest sai alguse Triibuvineer?
Triibuvineeri idee sai alguse ligi neli aastat tagasi ühest disanikonkursi prototüübist, mis vahetult enne tähtaja kukkumist purunes ja olin sunnitud ühe detaili kiiresti asendama.

Kuna algset vineeri enam varuks ei olnud, siis liimisin kokku erinevatest puidukihtidest uue vineeri, mis kukkus väga põnev välja. See idee arenes ja süvenes minu Tartu Kõrgema Kunstikooli mööblidisainiõpingute lõputöö käigus, mille raames juba teadlikult ühendasin moodsa vineeri rahvapärimusest tuntud pikitriibuseelikute värvilahendusega, et luua unikaalne materjalikontseptsioon – triibuvineer.

Loov-ettevõttena oleme tegutsenud nüüd juba kaks ja pool aastat.

Mis teid inspireerib?
Minu silm tabab kõige enam huvitavaid värvikombinatsioone, mustreid ja rütme, mis enamasti pärinevad loodusest. Sügavsinised ümmargused mustikad heleroheliste lehtede taustal, oranžikas-kollased murakad pruunikas rabasamblikus, roosakas-mustjad tõugud hallikas-rohelisel puutüvel.

Eestlaste värvitaju on meie elukoha laiuskraadi valgustingimustes ja loodusliku mitmekesisuse tõttu kuidagi eriliselt rikkalik ja tihe ning me ei peaks kartma seda väljendada nii moes, disainis kui ka interjööris.

Mis on teie jaoks tootedisainis kõige suurem väljakutse?
Disainerina on minu nõrkuseks pidev tootearendus, tungiv vajadus muuta toodet kogu aeg paremaks. Ise oma tootmist korraldades otsime head tasakaalu tootmise võimaluste ja disaini eesmärkide vahel.

Disaniettevõtte juhina on minu suurim väljakutse arendada ja kasvada turvalisest väiketöökojast tõeliselt toimivaks loovtootjaks, mis suudab pakkuda seda põnevat materjali suuremas mahus interjöörilahendusena ka väljaspool Eestit.

ERMi arhitektid Tribuvineeri kõnepuldis.

Milline on olnud seni kõige põnevam interjöör, mille loomisele olete kaasa aidanud?
Üks märgilisemaid oli siiski Eesti Rahva Muuseumi konverentsisaali kõnepuldilahendus.

Hetkel oleme loonud peamiselt ruumiaktsente ja üksikobjekte, kuid hea meelega lööks kaasa laiemalt mõnes interjöörilahenduses, näiteks lasteaiaprojektis.

Kui peaksite kirjeldama oma loomingut kolme sõnaga, siis mis need oleks?
Unikaalne, funktsionaalne ja lihtsalt põnev!

Mille kallal praegu töötate?
Oleme oma toodetega arenenud vastavalt tootmisvõimalustele järjekindlalt suuremate objektide poole. Viimasel ajal on tootearenduse põhirõhk ruumil ja eelkõige interjöörimaterjalidel, mida saab dekoratiivselt kasutada suurematel pindadel – tööpinnad, seinad, laed.

Fookuses on visuaalsed rütmid, akustikaküsimused ja tehnilised lahendused.

Kus tahaksite olla ja mida teha kümne aasta pärast?
Meie unistus on edukas loov-tootmine, mis pakub triibuvineerist interjöörilahendusi ka ekspordiks. Oleme heaks koostööpartneriks nii sisearhitektidele kui ka tootedisaineritele ning meie tooted toovad inimeste kodudesse värskust, värve ja head tunnet.

Tegelikult on see juba praegu nii ehk kümne aasta pärast tahame teha täpselt sedasama, ainult veel rohkem!

Triibuvineeri looja Helen Teigar.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.