Uudis

Moelegend Hubert de Givenchy lahkus meie hulgast

Foto: Scanpix

Prantsuse aristokraat, kelle täisnimi oli krahv Hubert James Marcel Taffin de Givenchy, oli kogu 20. sajandi üks tuntumaid nimesid moemaailmas. Ta arendas välja oma moemaja elegantse ja rafineeritud stiili, mida oli märgata juba alates 1952. aastal esitletud esimesest kollektsioonist. (“Uus täht on sündinud,” kirjutas selle kohta New York Magazine mõni päev hiljem.)

“Givenchy moemajal on kurb teatada, et lahkunud on selle asutaja Hubert de Givenchy, Prantsuse kõrgmoe maailma suurkuju ja härrasmees, kes oli elegantsi sümboliks rohkem kui pool sajandit,” ütles Givenchy kõneisik täna pärastlõunal. “Me hakkame temast suurt puudust tundma.”

Hubert de Givenchy kõige kuulsam klient oli ilma igasuguse kahtluseta Audrey Hepburn, kes kandis ka üht tema kleitidest, võttes vastu Oscarit filmi “Roman Holiday” eest aastal 1954.

Nende koostöö jätkus, kui Givenchy asus tööle filmide “Sabrina” ja “Breakfast at Tiffany’s” juures ning just tema lõi ikoonilise väikese musta kleidi, mida kandis Hepburni kehastatud Holly Golightly.

Audery Hepburn filmis “Hommikusöök Tiffany juures”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.