Gigantide heitlus: Hispaania kiirmoebränd süüdistab Hiina rivaali disaini kopeerimises 

Vasakul on Zara ja paremal Sheini kleit.Foto: tootja

Ühisvõrgustikus ringlevad fotod identsetest kostüümidest – üks neist kuulub Zarale ja teine siingi väga populaarsele veebipoele Shein.

Zara pole ainus, kes süüdistab rivaali oma disaini kopeerimises. Seda on teinud paljud moebrändid, muu hulgas Levi Strauss, Dr Martens ja Ralph Lauren. TikTokis ringleb isegi märksõna #sheinstolemydesign, kus näidatakse, milliseid disaine on Shein teistelt firmadelt varastanud. Sellel on praeguseks üle kuue ja poole miljoni vaatamise, kirjutab The Guardian.

Samas rõõmustab nii mõnigi moesõber Instagramis selle üle, et saab Sheinist sama kostüümi mitu korda soodsamalt, tuues näiteks, et täpselt samasugune särk maksab Zaras 29,95, Sheinis aga 4,49 eurot. 

Kui tegemist ongi vargusega, võib Shein kohtukutsest pääseda: selleks ajaks, kui Zara plagiaati märkab ja ametivõimude poole pöördub, on möödunud juba mõni aasta. Aga konkreetset rõivast võidi müüa vaid viis eksemplari, seejärel kadus see juba poest. Tagantjärele on keeruline midagi tõestada.

Veebisaidi Business of Fashion andmetel on Shein alates 2019. aastast oma tulusid enam kui neljakordistanud, firma müügikäive küündib 14,6 miljardi euroni.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.