Uudis

Uus Eestis sisustusbränd Fox & Terrier on inspireeritud lopsakatest ja veidi metsikutest aedadest

Millega enne Fox & Terrieri tegelesid?
Olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias stsenograafia eriala, täiendanud end Emily Carr University of Art and Design’is illustratsiooni alal ning lõpetanud nii naiste- kui meesterätsepa ja stilistika erialad. Tundus põneva väljakutsena omandatud teadmisi kombineerida ja end proovile panna.

Liis Kalda loodud Fox & Terrier on enesekindla ja kunstilembese inimese sisustusbränd, mis ei pelga rikkalikust ega ekstsentrilisust.

Miks asutasid oma brändi?
Olin koolis viimast kursust lõpetamas ning mõtlesin, et miks mitte proovida ise midagi kooli kõrvalt teha. Nägin selles head võimalust enda kogunenud ideede teostamisel ja erialase karjääri alustamisel.

Mida leiab Fox & Terrieri valikust?
Hetkel on valikus minu loodud mustritega naturaalsest puuvillast ja suletäidisega dekoratiivpadjad ja sisustustekstiilid, mis inspireeritud lopsakast Inglise aiast ning selle asukatest. Loon tooteid, pidades silmas hubaseid ja eklektilisi interjööre, kus oleks hea puhata ning samas oma mõtted värskena hoida.

Mis on seni olnud kõige populaarsem toode? 
Kõige populaarsemaks on osutunud puhas klassika – sinivalge värvikombinatsiooniga “Delft Garden” padjad, millel eksootilised faasanid ja kanad . Meie kodulehelt leiab ka blogipostituse selle mustri sünniloost.

Aga sinu enda lemmik?
Enda lemmikuks on valge taustaga padjad “Wilderness”, millest kõik alguse sai. Need lihtsalt näevad diivanil nii suvel kui talvel head välja.

Mis sind inspireerib?
Ajaloolise hõnguga majad, lopsakad ja veidi metsikud aiad. Räämas, ent suure potentsiaaliga ruumid ja mööbliesemed, mis kohe mõtte tööle ja näpud sügelema panevad.

Mida veel ei ole teinud kollektsiooni aga kindlasti tahaksid teha?
Hetkel tegeleme uute toodete väljatöötamisega, millel meie mustreid kasutada, näiteks lambivarjud, laudlinad ja muu sisustusega seonduv. Eesmärgiks on luua lahendusi, mis seoks ruumid ühtseks tervikuks.

Kus loodad Fox & Terrieriga olla viie aasta pärast?
Paljudes Eesti kodudes.


Käsitsi maalitud mustritega dekoratiivsed sulepadjad on saanud inspiratsiooni eksootilistest taime- ja loomamotiividest.

Fox & Terrieri kollektsioonis on kasutatud on naturaalsest puuvillast sisustuskangaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.