Fotograaf Lilian Merila: “Mul on alati mingi kampsun või kardigan, millesse olen tohutult kiindunud”

"Kasuka leidsin second-hand-poe aknalt, kui müüja seda parasjagu mannekeenile selga sättis. Kõik, kes mind selles on tervituseks kallistanud, on rõõmustanud, kui pehme see on!" (Fotod: Herkki Erich Merila)

Millest juhindud riideid ostes? Kas on oluline bränd või hind?
Olulised on kvaliteet, materjal ja lõige. Et asi istuks ja mul oleks selles hea.

Kust ostad enamasti riideid?
Teen seda täiesti reeglivabalt. Vahel leian midagi näiteks pildistamistelt stilisti valikute seast. Reisidel on lemmikpoed, mida külastan, ja aeg-ajalt tuleb tuju minna kolama vintage’i-poodidesse. Kui midagi konkreetset vajan, teen alustuseks netis tiiru, siis suundun poodi või tellin.

Top All Saints, teksad Mango, kott & Other Stories, saapad Vagabond.

Kust on sinu kõige ägedamad asjad pärit?
Mul on kõik asjad üsna lihtsad. Enda jaoks erilised esemed on pärit reisidelt, need on hästi juhuslikult leitud. Näiteks hakkas Barcelonas jalutades ootamatult vihma sadama, astusin sisse & Other Stories poodi ja leidsin musta sametist hõlmikkleidi, mida kandes on alati meeles Barcelona kevad. Või kuldne maani läbipaistev hõlst San Francisco butiigist, mis tuli koos juhtnööridega, kuidas veeta Burning Man’il parimat aega. Müüja luges mu pilgust ja kleidivalikust, kuhu suundusin. Ilmselt lisavadki need lood riietele erilisust.

Milline riideese on sul kõige kauem olnud?
Mul on väike garderoob, kõik on kandmises ja kasutuses – mis seisma jääb, annan edasi. Ehted on olnud pikemalt, näiteks emalt kingiks saadud kaelakee jõuludest, kui olin 15.

Riietest on kõige kauem olnud (umbes viis-kuus aastat) tumeroheline ruuduline Hendrik Vibskovi poolmantel, mida kandes tunnen solidaarsust zen-budistliku muumide lemmiktegelase Nuuskmõmmikuga.

Kleit By Malene Birger, saapad Vagabond. “Erandlik juhus. Läksin puuvilju ostma, aga lisaks leidsin tee pealt kleidi,” kommenteerib Lilian.

Milline riideese on su kõige lemmikum?
Roosa Rouje topp Pariisist. Ja must veidi pikem õlapaeltega topp, milles olen elanud terve möödunud sügis-talve.

Mis tüüpi riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Kleite ja õlapaelu tundub olevat veidi rohkem kui muud. Minu kapi eripäraks on võib-olla see, et kõik mu mantlid ja kasukad on värvilised. Ainuke erand on must 1970-ndate Baltika maani kasukas. Kingitus sõbralt.

“Neis riietes olen olnud viimane pool aastat pea kogu aeg.” Kardigan Samsoe & Samsoe, top H&M, teksad Mango.

Milline on kõige kallim riideese või aksessuaar sinu garderoobis?
Mul on alati mingi kampsun või kardigan, millesse olen tohutult kiindunud, kannan päevast-päeva, igas olukorras, olen üheks kasvanud ja SIIS – eksin ühe korra! Olen hooletu, viskan vale programmiga masinasse ja ongi kõik. Aeg on edasi liikuda. Minu kampsunite lugu.

Millist värvi riideid on su riidekapis kõige rohkem?
Musti ja halle, lisaks murtud pastellid, pluss mõni vaarika- või maasikapunane sähvatus.

Jesus&Mary Chain bändisärk Helsingi kontserdilt, Mango seelik, kingad Vagabond.

Kui palju on su riidekapis Eesti disaini?
Mõned asjad on, näiteks Ivo Nikkolo villane pleedimõõtu sall, Craftory käekott, Wöö kleit ja NVBK ehted. Anu Lensment on disaininud mulle läbi aastate päris mitu erilist asja, kleidist ja seelikust jopeni. Järgmise teksapaari tahaks leida kiirmoepoodide asemel Reval Denim Guildist.

Frame kleit, suveniir Los Angelesest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.