Uudis

Euroopas ainulaadne “Suur kogujate laat” toob Telliskivisse kokku Eesti kollektsionääride koorekihi

Foto: Unplash

Üritus toob kohale nii Eesti ühe suurima superkangelaste kujude (action figures) müüja kui ka kaardimängude, kokkupandavate mudelite ning ka erinevate spordikaartide müüjaid – lisaks neile muidugi kõik pikkade traditsioonidega kogumisvaldkondaded esindajad filatelistidest numismaatikuteni.

Ürituse korraldajad soovivad näidata, kui suur on kogumishuvi Eestis ning millised võimalused selleks on.

“Igalt müüjalt küsime üle, mida nad kavatsevad müüma tulla. Kui tegu ei ole toodetega mida saab koguda, siis kahjuks ei saa me neid inimesi müüma lasta. Oleme ära ütelnud nii mitmele riiete ja jalanõude müüjale, kelle tooteid ei saa liigitada kollektsioneerimise alla. On ka erandeid, sest väga palju on spordisärkide ja jalanõude kogujaid. Samuti käime jooksvalt üle vaatamas, mida inimesed on laudadele müügiks pannud ning kui näeme, et midagi ei sobi antud teemaga kokku siis palume tal selle müügilt maha võtta,” kommenteerib üks ürituste korraldajatest Oscar Sunduk.

Esindatud on kollektsionäärid, kogujad ning mitmed erinevad ettevõtted. Ürituselt leiab näiteks hobikaarte, vinüüle, kaardi -ja lauamänge, vanu raamatuid, marke ja nukkusid.

“Ei tea, et mujal oleks nii erinevate valdkondade kogujate kokkutulekut tehtud. Enamus jäävad siiski enda valdkonna piiridesse. Meie aga tahame näidata kõikidele inimestel milliseid asju tänapäeval kogutakse. Kes teab, järsku mõni müntide või vinüülide koguja leiab sealt endale uue hobi,” lisas Sunduk.

Kohal on isiklikult ka Heiki Waher, kes on kogunud tuntust oma koomiksiga “Horn Devil ” nii Soomes kui ka Šotimaal. Ta on ainuke eestlane, kes teeb ingliskeelset koomiksit. Kohapeal on võimalus soetada omale tema koomiks “Horn Devil” ja küsida autogrammi. Samuti teeb kunstnik soovijatele karukatuure, võta kaasa ainult enda paber.

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.