Reisiajakiri Travel+Leisure otsis üles Euroopa kõige kaunimad seni avastamata pärlid – ja leidis ühe ka Eestist!

Koguva küla Muhu saarel. Foto: Vida Press

Reisiajakiri Travel+Leisure otsis üles Euroopa avastamata väikelinnad ja külad, mille ilu on teenimatult tähelepanuta jäänud. Tutvustame 25 pärlist viite, kuhu Tallinnast lihtne sõita on ja lisaks veel ühte – kus ilmselt kõik eestlased juba käinud on!

Kogu nimekirjaga saab tutvuda siin.

1. Folégandros, Kreeka
Kreeka pakub palju maalilisi vaateid, aga see piltpostkaardilikult ilus koht Santorini naabersaarel pakub kõike seda sama, mida Santorinigi – lummavaid päikeseloojanguid, sinivalgeid külasid, kauneid randu – ainult et näha pole ühtegi kruiisilaeva ega turistidemasse.
Saarel pole oma lennujaama – aga Eestist on lihtne lennata Ateenasse ja sealt laevaga kohale sõita. Või kui olete minemas Santorinile, siis sealt on väga lihtne hüpata laevale ja mõne hetkega kohal olla.

2. Marvão, Portugal
Lissabonist lühikese autosõidu kaugusel dramaatilistes mägedes asuv linnake kasvas ümber vana mauri kindluse, kuhu ristiusk 13. sajandil jõudis. Linnakeses on mõnusaid hotelle ja restorane, nii et samal päeval tagasi kihutamiseks pole mingit põhjust.

Marvão, Portugal. Foto: Vida Press

3. Kotor, Montenegro
Kui olete nende õnnelike hulgas, kes endale selleks suveks nädalase puhkusereisi Montenegrosse on ostnud, siis on Kotori jõudmine tillukeses Montenegros väga lihtne. Kaupmeeste ja kuulsate meresõitjate linn Kotor on nime andnud ka imekaunile lahele, mille ääres ta asub. Maalilisse UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvasse linna viivad lõpuks kõik teed. Aga lihtne on ka lennata Dubrovnikusse ja sealt rendiautoga Montenegro rannikut avastama sõita.

Kotor, Montenegro. Foto: Vida Press

4. Tisvildeleje, Taani
Kopenhaagenist 80minutilise rongisõidu kaugusel olevasse linnakesse jõudmine ise on juba nagu Taani parimate hetkede kiirtuur – vaiksed äärelinnad, laiuvad põllud ja maaliline loodus. Mereäärne külake ise on aga kindlasti selle reisi tipphetkeks – kõrged liivaluited, värvilised majad, valge liivarand.

Du danske sommer jeg elsker dig #danishsummer #halvpelikan #tisvildeleje

A post shared by Sue Hansen-Styles (@suewow) on

5. Hellnar, Island
Reikjavikist rohkem kui kolmetunnise sõidu kaugusel asuv kargelt kaunis küla näeb välja nii, nagu poleks seal miski muutunud viikingite saabumisest alates.
Külaelanikest peaaegu kõik on kalurid – välja arvatud mõned hotellis ja restoranides töötavad inimesed – ja ehkki küla näeb välja väga vanamoeline, on seal au sees kõige moodsamad ja loodust säästvamad eluviisid.

Hellnar Islandil. Foto: Vida Press

6. Koguva, Eesti
Koguva küla Muhu saare läänerannikul on Eesti talurahvaarhitektuuri üks väljapaistvamaid näiteid. See omapärases maastikus paiknev, suhteliselt hästi säilinud taluehitistega küla on mõnevõrra erandliku ajalooga. Küla on Eestis tuntud eelkõige kirjanik Juhan Smuuli sünnikohana. Koguva sai populaarseks reisisihiks juba kirjaniku eluajal
Ööbimiseks soovitab ajakiri Travel+Leisure luksulikku Pädaste mõisa.

#Vanatoa#Muhu#Koguva

A post shared by Kadri-Mai Annilo (@kadriannilo) on

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.