Uudis

Euroopa ühe suurima noorte moedisainerite konkursi võitis eestlane

Moedisainer Cärol Ott. Foto: erakogu

Möödunud pühapäeval, 15. juulil toimus Kiievis esimest korda Rahvusvaheline Noorte Disainerite Konkurss (International Young Designers Contest). Selle võitjaks ja peapreemia saajaks osutus rahvusvahelise žürii hinnangul noor Eesti moelooja Cärol Ott kollektsiooniga “Kõik on trois!”.

Loe ka! Disainer Cärol Ott kasutas põhikoolis viis tooni tumedamat jumestuskreemi: “Eks vanus õpetab!”

Cärol Oti võidukollektsioon “Kõik on trois!”. Foto: erakogu

Ukraina moenädala raames toimunud konkurss tõi esimest korda kokku Ida- ja Kesk-Euroopa noored moeloojad, kes on sündmusele kutsutud kohalike tippmoekonkurside kaudu. Eestit käis esindamas lisaks moefestivali EFF võitjale Cärol Otile ka ERKI Moeshow 2018 võitja Annika Kiidron. Samuti osalesid konkursil Tšehhi, Gruusia, Ungari, Leedu, Moldova, Poola, Slovakkia ja Ukraina moeloojad.

Sündmus toimus Kiievi rahvarohkel peatänaval Khreschatykil, kus iga disainer esitles publikule viit komplekti oma auhinnatud kollektsioonist. Konkursi võitja valis välja tunnustatud ekspertidest koosnev žürii, kuhu kuulusid teiste hulgas nii USA Vogue’i moeuudiste toimetaja kui Itaalia Vogue’i stilist.

Cärol Oti võidukollektsioon “Kõik on trois!”. Foto: erakogu

Tänavu Eesti Kunstiakadeemia moedisaini bakalaureuseõppe lõpetanud Cärol Ott sai 10 000 dollarit (ehk ligikaudu 8500 eurot), et arendada oma brändi ja osaleda Europeo di Design ülikooli suvekursusel.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.