Uudis

Esimest korda Tallinna Fashion Weekil esineva Woolishi disainer Anna Siimu: kuigi närv on sees, leidub palju abistajaid

Viljandi brändi Woolish looming.

Kohe-kohe on käes Tallinn Fashion Weeki aeg. Piletid 17.-20. oktoobril toimuvale moenädalale on juba müügis. Teiste seas näitab oma värsket loomingut ka Viljandi bränd Woolish, mille disainer Anna Siimu tunnistab, et teha on veel palju, näiteks on osa lõngasid alles teel Itaaliast Eestisse.

Pildil Woolish ehk disainerid Anna ja Eigo Siimu. Foto: erakogu

Mida saab Tallinn Fashion Weekil näha? Mitu outfit’i tuleb lavale?
Presenteerime uut värvilist sügistalvist rõivakollektsiooni naistele, mille valmistamiseks on kasutatud mõnusalt pehmet ning kvaliteetset meriino- ja alpakalõnga. Need on riided, mis sobivad nii tõtakasse argipäeva kui linnadžunglis orienteerumiseks. Teeme ka väikse sissejuhatusse järgmisesse hooaega, näitame uusi trende ja värve. Samas, eks see natuke hirmutab, et pead aasta või rohkem ette mõtlema, millised peaksid olema värvid ning moesuunad

Hetkel on plaanis esitleda 22 outfit’i.

Pikalt sa Tallinn Fashion Weekiks juba valmistud?
Ideid ja inspiratsiooni kogun pidevalt. Kui mõni mõte tekib, siis panen kohe kirja või joonistan paberile. Reaalne protsess algas aasta tagasi, kui valisin lõnga ja materjali. Veebruari alguses sai kollektsioon valmis ja sõitsime Londonisse messile. Juunis-augustis oli tootmiseaeg. Nüüd on kollektsioon müügil paljudes disainipoodides ja ka Kaubamajas.

Augustis alustasime eeltööd 2019-2020. aasta kollektsiooniga, praegu on valmimas testtooted, seda saab näha osaliselt ka Tallinn Fashion Weekil.

Kui palju on veel teha? Kas kõik laabub kenasti või olete valmis ootamatusteks?
Teha on veel palju, olen valmis ka ootamatusteks. Hetkel on palju mudeleid veel kudumises ja osa lõngasid alles saabub Itaaliast. Modellid on valitud, selle nädala jooksul paneme paika etenduse temaatika. Viimasele hetkele jääb fitting.

See on meie esimene naistekollektsiooni esitlus TFWil. Närv on sees, aga tiim, kes aitab organiseerida, on väga tugev ning professionaalne. Meid aitavad näiteks moeetendust korraldada Piret Mägi ja Triinu Sepp.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.