Uudis

Erand või esimene paljude hulgast? Šveitsi küla keelas turistidel fotode tegemise

Küla on juba kustutanud kõik maastikuvaated oma Facebooki lehelt. Foto: Wikimedia

Bergün/Bravuogn on liiga ilus, et seda ilu oleks võimalik ühelegi fotole püüda, leidsid kohalikud elanikud. Isegi enamat, see on nii ilus, et kohalikud arvavad, et kõik pilte nägevad inimesed, näiteks sotsiaalmeedias, tunnevad kohe kadedust.
Et meid selle kohutava tunde eest kaitsta – mis meid luurab näiteks iga kord, kui Instagrami avame – otsustasid kohalikud elanikud, et nii maastikuvaadete tegemine ümbruses kui ka tänavafotod väikelinnas endas, mis asub St. Moritzist umbes tunnise sõidu kaugusel, on keelatud, kirjutab The Local.

“On teaduslikult tõestatud, et kaunid puhkusepildid sotsiaalmeedias teevad vaatajad õnnetuks, sest nad ei saa seal ise olla,” teatas Bergüni/Bravuogni turismiamet oma pressiteates.

Idülliline linnake Alpides on talvel populaarne kelgutajate hulgas, suvel aga armastavad seda kõik turistid ning kohale lisab võlu seegi, et sinna saab sõita enam kui 100 aastat vana ja isegi UNESCO äramärkimist väärinud raudteed mööda.

Need, kes tabatakse siiski sel esmaspäeval jõustunud reeglit rikkumast ja pilte tegemast, peavad tasuma sümboolse viie frangi (umbes 4,6 euro) suuruse trahvi. Seda raha kasutatakse keskkonnakaitse eesmärkidel Bergüni/Bravuogni ümbruse looduses.

 

Seit wann darf man in einem Dorf keine Fotos mehr machen?? Aber okay finde es mega lustig???! #bergün #fotoverbot

A post shared by Leonie Raffainer (@lunaleonie04) on

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.