Uudis

Tartu parim hotell ei üritagi mingeid reegleid rikkuda ja originaalitseda

Foto: Jake Farra

Hotelli interjöör on õnnestunud ja harmooniline kombinatsioon vanast majast ja selle aurast ning uuest modernsest osast. Fuajee juba lõhnab nagu elu parim puhkus ja kaminas leegitseb tuli. Lihtne, aga Eesti kliimas absoluutselt kindel valik, kui tahad, et inimesed ennast sisse astudes sekundiga hästi tunneksid.

Lydia ei mängi hea hotelli reeglitega, pigem tehakse siin kõike reeglite järgi – ja see töötab. Lobby laienduseks on väike raamatukoguruum, kus mitteformaalses õhkkonnas kellegagi kohtuda, õhtul viimane tass teed juua või oma toakaaslast klaviatuuriklõbinaga häirimata paar tundi tööd teha.

Sest ehkki tubades on loodud kõik võimalused ka rahulikult töö tegemiseks, kiirgab neist ikkagi puhas puhkus. Interjöör on turvalises värvigammas ega katseta külaliste peal ekstravagantseid värvi-, materjali- või valguslahendusi. Ent kõik need on luksusliku kvaliteediga, tekstiilid mõnusad jala all ja naha vastas, valgustus läbimõeldud, vannitoad piisavalt avarad. Minibaarist leiab isegi tervislikke suupisteid.

Hotelli koridorid toimivad ka väikese kunstigaleriina, kus hetkel üleval Jake Farra fotod, ent keegi ei välista, et see valik kunagi muutub.

Naabertubadest võib leida üllatavaid külalisi, ikka meeldivalt üllatavaid. Näiteks on Lydia see koht, kus Tallinna moedisainerid vahel oma hüpikpoe avavad, nii saab hea õnne korral uudistada majast lahkumata Eesti moe- ja ehteloojate tööd. Muidugi on asukoht selline, et pooli linnas toimuvatest vabaõhuüritustest või spordisündmustest – nagu seda näiteks oli suvine Orienteerumise MM – saab kuulata-jälgida oma toa akent avades või siis paarkümne sammu kaugusele Raekoja platsile jalutades.

Tartut tabanud hotellibuumis tõuseb Lydia tõesti selgelt esile.

Ehkki Tartu uus spaahotell V on ootamatult tõstnud Tartu spaapuhkuse sihtkohtade seas edetabeli etteotsa, on Lydia butiikspaa parem valik neile, kes tahavad palju vaikust, privaatsust ja teavad, et ei jaksa niikuinii rohkem kui kolmes saunas korraga käia. Mõnus hedonistlik ruum hotelli soklikorrusel ei ole kunagi ülerahvastatud, ilmselt leiavad Tartu külalised majast väljas endale väga palju tegevust.

Lydia hommikusöögid on tase omaette. Ahjusoojad saiakesed; kõik munaroad, mida suudate ette kujutada; värsked salatid, kalavalik, muidugi ka müslid ja jogurtid ja koogikesed.

Lyda restoran Hõlm on avatud ka õhtusöökideks ja selgelt Tartu üks polulaarsemaid kohti, kui on vaja tähistada mõnd erilist sündmust – selleks on välja pakkuda isegi eraldi väike söögituba restorani tagaosas – ja särav teenindus on ilmselt selle populaarsuse peamine põhjus.

Menüü ei ole segadust tekitavalt pikk, küll aga on see kinni ajas, kus maitsed pidid olema pigem komplitseeritud ja ehk isegi kummalised, kooslused taldrikul pidid kindlasti üllatama.

Kui maitsete kombineerimise oskus üllatab pigem meeldivalt, siis arve lõpuks tõenäoliselt mitte. Ehkki miks peakski Tartu parima hotelli restoran olema odav?

Skandinaavia parimaid restorane koondav gastronoomia teejuht White Guide Nordic valis möödunud aastal esmakordselt Tartust pärit restorani enda paremikku – loomulikult oli selleks restoraniks Hõlm.

Omaette kunsiteos on ka baaririiul. Kui maailmas oma populaarsuse laineharjal olevad džinnibaarid on jõudnud ka Tallinna ja iga endast lugupidava baari riiulis on mõned käsitöödžinnid, loomulikult ka Eesti oma Crafter’s, siis Tartu parim ja trendikaim valik on kahtlemata Lydias.

Samas ei tundu Hõlm ikkagi koht, kuhu pärast teatrit või õhtusööki kusagil mujal lihtsalt veel ühele dringile tulla. Ehkki kui te seal juba peatute, siis on väga kaheldav, et tegelikult põhjuse leiate õhtul majast kuhugi välja minna.

Kui see kõik hakkab teile aga meeldima nii väga – ja kui teil on ka põhjust Tartus pikemalt peatuda – siis linna parim apartement on samuti Lydia hotelli oma.

Eraldi sissepääsuga korter kõrvalhoones on privaatne ja vaikne, unistuste kodus eemal kodust. Aga täiesti geniaalselt on selle köögis väike luuk, kust Hõlmi kokad saavad külalisele ulatada õhtu- või hommikusöögi, kui teekond trepist alla ja kõrvalmaja ukseni liiga pikk peaks tunduma.

Hotelli nimi ja maja emotsionaalne väärtus – lisaks muinsuskaitselisele – pole juhuslikud, tegemist on kunagi Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni elukohaks olnud hoonega.

 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.