Uudis

Eile õhtul selgusid värsked Kuldnõela ja Hõbenõela omanikud

Fotod: Erlend Štaub

Eile sai alguse kolmeteistkümnes Tallinn Fashion Week ning moenädala avapäeva raames anti üle ka värskeimad Kuldnõela ja Hõbenõela auhinnad.

Loomingulist järjepidevust, kvaliteeti ja ilu hindava Kuldnõela pälvis Kristina Viirpalu rõivabrändiga KV Couture, särava panuse eest meie moeellu pärjati Hõbenõelaga kaubamärgi Kelpman Textile eestvedaja Mare Kelpman.

Kuldnõela auhinnaga pärjati Kristina Viirpalu, kelle looming kannab edasi vanade käsitöötehnikate ilu ja filigraansust. Tema moeateljee KV Couture on Tallinna vanalinnas juba kümme aastat hääbuvaid käsitööoskuseid au sees hoidnud ning tänapäeva kiire elutempo kiuste aeglase käsitööna valmivat kõrgmoodi loonud. Disaineri ühe lemmiktehnikana kasutatakse Eesti käsitöö tõelist pärli ehk imepeenena kootud Haapsalu salli, mis on pärit 19. sajandist.

Fotod: Erlend Štaub

Hõbenõela auhinna pälvis särava panuse eest kodumaisesse moeellu Mare Kelpman, kes loob tooteid vabadust, loomingulisust ja naturaalse materjali võlu hindavale inimesele. Kaubamärk Kelpman Textile on tuntud meisterliku tekstiilikunsti ja põhjamaises kliimas sooja andvate disainrõivaste poolest, pöörates seejuures tähelepanu nii Euroopa-põhilisele tootmisele kui ka oma ökoloogilisele jalajäljele.

Fotod: Erlend Štaub

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.