Uudis

Eile õhtul selgusid tänavused Kuldnõela ja Hõbenõela võitjad

Kuldnõela võitja Kristel Kuslapuu modellidega.Fotod: Erlend Štaub

Eilne Tallinn Fashion Weeki avapäev kulmineerus suurejoonelise Kuldnõel 20 galaga, mille käigus anti üle tänavused Kuldnõela ja Hõbenõela auhinnad. Loomingulist järjepidevust, kvaliteeti ja ilu hindava Kuldnõela pälvis Kristel Kuslapuu, särava panuse eest meie moeellu pärjati Hõbenõelaga meestemoe tulevikulootus Katrin Aasmaa.

Kristel Kuslapuu modellidega.

Kristel nomineeriti Kuldnõelale juba teist korda. Tema loomingut iseloomustab koloriitne, ühelegi reeglile alluv käekiri, mis väljendub vormijulges, kontrastses ja provokatiivses disainikeeles. Skulptuurselt suuri vorme ja ühiskonnakriitilist disaini viljelev Kristel ujub vastuvoolu kodumaa rõivaloomega ja tema värvikat, originaalsusest pulbitsevat ja mässumeelset disainihinge on tunnustanud ka välismaa moeeksperdid ning rahvusvahelised konkursid.

Katrin Aasmaa modellidega.

Tänavuse Hõbenõela auhinna viis koju Katrin Aasmaa. Ta on noor moelooja, kes on oma loomingus seadnud sihiks millegi, mida Eesti moemaastikul väga tihti ei kohta – Katrin keskendub meestemoe loomisele, olles disainis au sisse tõstnud julge huumorimeele. Tema tugevuseks on läbimõeldud stilistika, millega ta seob üheksakümnendate Eesti ja kaasaegse tänavamoe, hõrgu getoglämmi ja sovetliku nostalgia, pöörased aksessuaarid ning läbimõeldud rõivadisaini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.