Uudis

Eesti naise loodud kasutatud asjade veebipood kavatseb vallutada LAVi turu

Foto: Unsplash

Eesti naise asutatud ostu-müügiplatvorm Yaga avas septembri lõpus oma veebipoe siinsest turust ligi 50 korda suurema elanikkonnaga Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus on eesmärgiks jõuda viie aastaga turuliidriks.

Eestis ja LAVis sama nime all tegutseva veebipoe, kus saab müüa ja osta peamiselt moe- ja ilukaupa, Yaga turundusjuhi Anette Apri sõnul on platvormil plaanis jõuda viie aastaga kümne miljoni eurose tehingute mahuni ühes kuus. Täna on olnud Eestis tehingute maht ühes kuus 70 tuhat eurot.

Apri sõnul kuulub LAVi 60 miljonist elanikust Yagale sobilikku sihtrühma 20-25 miljonit inimest, kes on harjunud iga päev nutiseadet kasutama. Apri rääkis, et turul leidub alternatiivseid lahendusi, kuid need ei paku kaitset petuskeemide eest, mis on LAVis väga levinud. Yaga pakub turvalist keskkonda, sest vahendab makset ja see jõuab müüjani alles siis, kui ostja on kauba kätte saanud.

Yagaga tegeleb viis inimest, teiste seas ka veebipoe asutaja Aune Aunapuu, kes haldavad Eestist interneti vahendusel nii kohalikku kui ka LAVi turgu. Üheks eeliseks on lähedane ajavöönd, mille tõttu saab jooksvalt aafriklastega suhelda. Praegu tegutseb Eesti Yagas veidi üle kümne tuhande poe, kus müüakse üle saja tuhande toote, iga päev külastab veebikauplust enam kui kuus tuhat inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.