Uudis

Uus Eesti kosmeetikabränd: Saaremaa adrustest randadest pärit orgaaniline näohooldusari Mukk

Mukk, mis tähendab murdes kena või kenakest, sai alguse farmatseudi ja kosmeetikaalase taustaga Gerda Ausi soovist luua poest saadavatele näohooldustoodetele puhatamaid alternatiive. Pärast pikka protsessi, mille jooksul katsetas Gerda kõigepealt tooteid enda ja seejärel sõbrannade peal, kujunes lõpuks välja näohooldussari, mis on saadaval juba üle aasta ka laiemale publikule.

Kõik tooted on valmistatud suure hoole ja armastusega käsitsi Saaremaal Lilbi külas, kus asub Gerda väike töötuba. Väga suurt rõhku on pandud sellele, et kõik valmiv oleks looduslik, vaba sünteetilistest säilitajatest. Valitud on parimad koostisained, mis Eesti inimese nahale  ja meie kliimas kõige paremini sobivad. Kasutatud on näiteks maailmakuulsat ja kõige puhtamat Doterra eeterliku õli, mis on tänapäeval kättesaadav.

Foto: erakogu

Ja muidugi, ärgem unustagem kõige olulisemat elementi: meie randadest kokku kogutud punavetikat, millest saadud furcellaraan on oksüdantide rikas ja annab kreemile mõnusa geelja omaduse. Muide, sama ainet jahivad ka Prantsuse kosmeetikafirmad ja Kalevi kommivabrik kasutab seda marmelaadi valmistamiseks.

Välise poole osas on enda panuse andnud Gerda tütar Sabine, kes on andnud brändile skandinaavialiku näo. Pakendite puhul on suurt rõhku pandud ka sellele, et kõik säiliks võimalikult kaua ja seda steriilses keskkonnas. Seetõttu saab sisu kätte pigistades, et ei peaks näppe kreemitopsi pistma. Pudelid on valmistatud läbipaistmatust klaasist ja PET-plastikust, et kemikaalid kuidagi armastusega valminud sisu rikkuda ei saaks.

Foto: erakogu

Kui igatsed linnas olles suvepuhkust ja adrust rannaliiva, siis tasub läbi põigata Tallinnas olevast Mimesise poest, otsida neid üles Saarema müügikohtades või külastada selle aasta Disainikeskuse jõuluturgu “Jõuluks koju” Kultuurikatlas! Ja muidugi külastada nende e-poodi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.