Uudis

Eesti ehtekunstnikud näitavad ühel päeval südalinnas oma pidulikku erikollektsiooni

“Meil on tohutult vedanud oma trikoloori värvidega – must ja valge on ju puhas klassika, sinine annab taevaliku puudutuse. Kuna ma tõesti armastan mängida värvidega, siis olen tänulik Eesti valgusele: see on täiesti perfektne, et näha nii kontraste kui ka pooltoone. Meie varjud ei ole küll nii tumedad kui lõunamaades, kuid tänu sellele poolpimedale ajale on me silmad teritatud nägemaks tuhandet halli varjundit,” kommenteeris loodud erikollektsiooni ka rahvusvaheliselt laia tuntust kogunud ehtekunstnik Tanel Veenre.

Ehtebrändi New Vintage by Kriss juubeli auks loodud ehtesari propageerib eesti keelt ja selle omapära. Emakeelsed inspireerivad sõnad, näiteks “Armastus”, “Elu on äge”, “Kõik on võimalik” ja “100% eestlane” annavad kandjale igati positiivse meeleolu, nagu ka Eesti metsale pühendatud erikollektsioon “Mine metsa”. “See on ood meie loodusele ning samas väga oluline meeldetuletus, et meil on Eestis veel õnn nautida puhast loodust ja kõike seal leiduvat vabal ning harjumuslikul moel,” lisab brändi looja Kriss Eglite.

Ehtekunstnik Birgit Skolimowski esitleb populaarset pusleseeriat samuti isamaalistes toonides. “Minu sini-must-valgetes pusledes on põhirõhk sinistel toonidel. Pidupäeva kollektsiooni teeb eriliseks komplekt, kuhu kuuluvad eri suurusega kõrvarõngad, mida saab mitmel erineval viisil omavahel kombineerida,” kirjeldas loodut Skolimowski.

Birgit Skolimowski kõrvarõngad.

Lummuse disainerite sõnul on nende kollektsioon hõbedane pühendus Eesti vabadusele. “See lähtub Eesti ametlikust juubelilogost, rääkides läbi oma vaatenurga meie riigi saja-aastase kujunemisloo. Usume, et loodu saab olema lahutamatuks osaks Eesti Vabariigi aastasaja pidustustest.”

Noore disaineri ehtebränd Hyrv üllatab meid aga täiesti uue kollektsiooniga “Freedome”, mis on inspireeritud Riho Kulla skulptuurist “Enne Vihma” (1971). “Piduliku sündmuse auks oleme loonud kollektsiooni, milles pääsevad valla tuhanded pääsukesed ning lendavad vabaduse ja õnne poole,” rääkis autor Kateryna Pishon.

Piduliku erikollektsiooni esitlus sünnib koostöös Goldtime juveelikaupluse ja Viru Keskusega. Sündmusel on esindatud ka Soma populaarsed ehted ja kellabrändide Wooch ja Aegaon paljuski seninägematud tooted. “Meie kodumaa sünnipäev on taas imepärane võimalus tuua fookusesse meie enda ainulaadne ehtedisain. Mis võiks olla parem kingitus iseendale kui üks armastusega valminud Eesti disainerehe, mis jääb alati meenutama seda väga erilist juubeliaastat,” rääkis Goldtime ostujuht Aveli Kippari lisades, et erisündmus pole siiski vaid ood juubeliaastale vaid pühendus eestlusele, kohalikule ehtekunstile ja iseendaks olemise tähistamisele tervikuna.

Ehtedisaini üritus “Eesti Ehe” toimub 20. veebruaril kell 12.00 – 21.00 Viru Keskuse aatriumis. Valminud kollektsioone kommenteerivad disainerid ise ning loodut on võimalik ka kaasa osta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.