Uudis

Eesti disaini buum: uksed avasid kolm uut kodumaist disaini müüvat kauplust

Tallinn Design House. Foto: Eesti Disainikeskus

Hoolimata jahedapoolsest kevade algusest on Tallinnas tärganud kolm uut disainipoodi. Eesti Disainikeskus annab neist oma värskes uudiskirjas ülevaate.

Eesti Disaini Maja suur vend Solarise keskuses

Juba aastaid Kalasadamas asunud Eesti Disaini Maja pood jäi ilmselgelt liiga kitsaks, sest uusi disainitalente ning tooteid lisandub iga päev. Uus pood toodi klientidele lähemale ja avati aprilli lõpus Solarise keskuses.

Avarast salongist leiab kodumaist disaini alates sisustuselementidest kuni keraamika ja moeaksessuaarideni. Südalinnas asuv disainipood pürgib loomeinimeste ja disainihuviliste kohtumispaigaks, kus viiakse iga kuu läbi ka töötube ja vestlusõhtuid disaineritega.

Poe stiilse vaateakna ja väljapaneku kujunduse autor on Inglismaal baseeruv kontseptuaalne disainer Helen Sirp.

Craftory on üks Eesti brändidest, mille nahkesemeid osta saab.

Tallinn Design House

Eesti disaini kõige värskem esindusruum, Rotermanni keskuses paiknev Tallinn Design House (TDH) ühendab Eesti disaini tutvustamiseks omavahel erinevad osapooled – disainerid ja nende kaubanduspartnerid, väliskülalised ja -delegatsioonid, kultuuri- ja kunstisündmused, kohalikud disainihuvilised ja turistid. Tegemist on ühtaegu nii disaini esindusruumiga kui ka lihtsalt poega. Tallinn Design House’ist saab suurepärase ülevaate Eesti disainerite loomingust ning sealt leiab suuremalt jaolt just sellist Eesti disaini, mida mujalt ei leia.

LOE KA: Kristina Viirpalu: “Õmblesin endale riided ja need osteti mul seljast ära!”

Disainerid ja brändid, kelle loominguga seal tutvuda saab: Amanjeda by Katrin Kuldma, Pohjanheimo, Piret Ilves, Kristiina Viirpalu, Iris Janvier, Liisa Soolepp, Mithio, kelpman textile, Woolish, SOMA, Monika Järg, Kaia Saarna Jewelry Art, MyaMoon, Anneli Tammik EHTED, Framed by Karl, Arro keraamika, Nüüd Ceramics, KARM en SAAT jpt.

 

Les Petites Solarise keskuses

Les Petites alustas tegevust 2009. aastal väikese disainipoe ja -stuudiona, kus müüdi ainult mõne üksiku Eesti tegija loomingut. Lisaks viidi läbi käsitööteemalisi õpitube.

Tänaseks on ettevõte oma kontseptsiooni veidike muutnud, keskendudes viimased kaks aastat Baltimaade disainerite esindamisele. Aprillis avas Les Petites oma teise poe Solarise keskuses, jätkates samal ajal tegutsemist ka Telliskivi Loomelinnakus. Solarises on nende tootevalik küll natuke kitsam, kuid hoolimata sellest leiab sealt endale midagi igaüks.

 

Eesti Disain Kaubamajas

Lisaks disaini- ja veebipoodidele leiab Eesti disain järjest enam koha suurtes poodides ja üsna suure Eesti disaini väljapaneku ongi endale teinud Tallinna Kaubamaja. Lisaks moe- ja aksessuaaridisainerite loomingule naisteosakonnas on esinduslik valik Eesti disainerite tooteid Kaubamaja koduosakonnas, kust leiab Monika Järgi, Kelpman Textile’i, Bold Tuesday, Woolishi, Valhalla ja teiste Eesti disainibrändide tooteid.

Kelpman Textile stiilinäide. Foto: Maiken Staak

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.