Uudis

Disainiöö toob publikuni arvukalt näitusi

Foto: Tõnu Tunnel

10.-16. septembrini toimuv XIII Disainiöö, mille tänavune fookus on inimsõbralikul linnakeskkonnal, kostitab kõiki huvilisi muu hulgas ka mitmesuguste väljapanekutega.

Siin on viis näitust, mille tasub pilk peale heita.

Teedrajava arhitektuuri ja vineermööbli lugu

30. augustil Arhitektuurimuuseumis avatav näitus Lutheri tehasest toob vaatajateni muu hulgas ka selle tootenäiteid ja replikatsioone Isokoni toodetest, mille arenguloo juures olid Bauhausist tuntud disainerid Walter Gropius, Marcel Breuer jt. Näitus on avatud 30. septembrini.

Eesti Disainiauhinnad 2018 nominentide tööde näitus

Viru Keskuse aatriumis avatakse 10. septembril Eesti Disainiauhinnad 2018 nominentide tööde näitus, kus on väljas tootedisainiauhinna Bruno, graafilise- ja veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri preemia Säsi nominentide tööd. Näitus on avatud 23. septembrini.

“Human Cities ehk inimlikud linnad”

Näitus tugineb projektile “Inimlikud linnad esitab väljakutse linnadele”, mis käsitleb kaasaegse linna mahtu ja ühisloomet. Balti Jaama ootesaalis avatav näitus on koostatud 11 linna – sealhulgas Tallinna – nelja aasta koostööl valminud raamatu materjalide põhjal ja kajastab sel perioodil toimunud eksperimente, arutelusid, meistriklasse ning töötubasid.

Näitusel esitletakse esimest korda Eesti tiimi lõpp-produkti – lõõgastuskapslit Hälo. Toimub ka projekti tulemusi kokkuvõtva raamatu esitlus. Näitus on avatud 10.-16. septembrini.

iF DESIGN Talendiauhind

See on üks suurimaid ja prestiižsemaid konkursse disaini vallas tudengitele ja äsja ülikooli lõpetanutele. Kaks korda aastas toimuval konkursil on neli erinevat teemat: targad kodud, ühendatud linnad, ühiskondlikud väärtused, elu ja inimkond, tillukesed korterid ning tulevikutervishoid.

Disainiöö raames Balti Jaama ootepaviljonis avataval näitusel esitletakse esimese ja teise teema 31 võitjat. Näitus on avatud 10.-16. septembrini.

Aalto Exit Arhitektuurikool

Balti Jaama ootepaviljonis avatav näitus käsitleb kaasaegset Soome arhitektuuri. Näitusel tulevad esitlusele The Exit School of Architecture 14 hiljuti lõpetatud projekti ja diplomitööd, milles on loobutud standardsetest ehitusmeetoditest, et leida linnas ja maastikul disainiprobleemidele individuaalsemaid lahendusi, säilitades samal ajal sellised esteetilised väärtused nagu lihtsus ja looduslähedus. Näitus on avatud 10.-16. septembrini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.