Uudis

Disainer Piibe Tomp: “See, kui sain valmis oma esimese kinga, oli lihtsalt uskumatu tunne!”

Foto: Merle Vaab

1. Mida tähendab mood sinu jaoks?
Mood – see on üks eneseväljenduse vorme, mis on mulle nii kaua, kui ma mäletan, alati huvi pakkunud. Teadmata, mis see täpselt tähendab, on see mind alati mõjutanud. Juba väiksena vahetasin mitu korda päevas riideid, et oma riietuse ja välimusega eksperimenteerida. Sellel ajal piirduski arusaamine moest pigem riietumisega. Nüüdseks on see arusaamine hoopis laialdasem. Mood hõlmab endas nii käitumismalle, arhitektuuri, fotograafiat ja palju muud, kui ka kajastab endas kõike ühiskonnas aktuaalset.

2. Räägi meile enda loomingust. Mis teeb selle unikaalseks?
Antud sandaalide väljatöötamisel sai aluseks võetud sihtgrupp, kellele meie looming on suunatud. Selleks on aktiivne inimene, kes elab linnas, samas hindab ta väga loodust ja suviti meeldib talle festivale külastada. Sellest lähtuvalt on väga olulisel kohal mugavus. Välimuselt on Tokud lihtsa põhjamaise disainikeelega, millele on lisatud mõned mängulisemad detailid.

3. Millal tegid enda esimese jalanõu?
Oma esimese jalanõu tegin Eesti parima kingameistri, Kaspar Paasi juhendamisel. Käisin siis teisel kursusel ja tegime käsitöökinga. Olenemata sellest, et kursuse lõpuks jõudsin valmis poolteist kinga, kuna tegemist oli ühe üpris keerulise ülesandega, oli see mu lemmikkursus ja see tunne, kui ma jõudsin valmis oma esimese kinga, oli lihtsalt uskumatu. Suur õnnetunne ei kustunud ka siis, kui proovitud king jalas loksus. Siiani rõõmustab see esimene paar mind riiulil, üks king endiselt liistul ja ootab talla alla õmblemist.

4. Kuidas sai alguse TOKU bränd?
TOKU brändi loomise alge sai hoo sisse, kui Oma King otsustas osa võtta Disainibuldooseri programmist, tänu millele ristusid ka meie teed. Esmaseks eesmärgiks oli luua mõnigi uus mudel, mida Oma King saaks tootma hakata, aga üks asi viis teiseni ja asjad liikusid edasi uue brändi suunas. Kogu loomisprotsessi on algusest peale kaasatud palju häid, hea visiooniga, pühendunud inimesi. TOKU bränd ongi sündinud tänu heale orgaanilisele koostööle.

5. Mis sulle kogu selle loomis- ja teostusprotsessi juures kõige rohkem meeldib?
Kõige rohkem pakub rahuldust see, et iga päev on seiklus. Ükski päev ei sarnane teisele. Kui miski saab paika või tekkinud probleem saab lahenduse, siis kindlasti tekib kuskilt mingi uus asi, mida lahendada – selline protsess hoiab pidevas arengus. Ma arvan, et pole möödunud päevagi, kus ma ei oleks midagi uut õppinud ja see mulle kogu selle protsessi juures kõige rohkem meeldibki.

6. Kui peaksid kirjeldama ühe sõnaga enda loomingut, mis see oleks?
Tasakaal.

  

7. Kes on see naine või mees, kes kannab sinu jalanõusid?
Kandjaks on inimene, kes hindab mugavust, lihtsust ja väärtustab seda, et meie tooted on toodetud Eestimaal suure hoole ja armastusega.

8. Mis on olnud siiani sinu kõige suurem õppetund selles äris?
Ole kannatlik ja ära kunagi kaota usku!

9. Mis on sinu arvamus eestlaste jalanõude stiilist, mida tänavapildis näeme?
Hea, tagasihoidlik ja praktiline.

10. Kust sa ammutad inspiratsiooni?
Ammutan inspiratsiooni tegelikult kõigest. See on miski, mille leidmiseks ei ole kindlat kohta, vaid pigem see on midagi, mis meid pidevalt ümbritseb ja mis kasvab meie sees. Inspiratsiooniallikaks võib olla mingi hetk, tsitaat, inimene, pilk, puhkus, söök, hea vestlus, reis või mis iganes muud.

11. Kas on mingeid uusi materjale, mida soovid lähemalt uurida ja katsetada?
Tänapäeval on erinevate materjalide valik pööraselt suur. Huvi pakuvad nii moodsad tehismaterjalid kui ka kõik võimalikud biomaterjalid. Loodetavasti tekib varsti võimalus sellesse materjalimaailma rohkem sukelduda.

12. Mis on sinu tulevikuplaanid?
Oma mõtted, unistused ja plaanid on olemas küll, kuhu poole ka liigun, aga need jäävad hetkel mu enda teada.

13. Keda sa tahaksid näha enda jalanõusid kandmas?
Iga TOKU kandja teeb mu meele rõõmsaks.

14. Mis on sinu lemmik mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
Vali endale töö, mida sa armastad ja sa ei pea enda elus päevagi töötama.” Confucius

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.