Diana Arno eksperimenteerib Tallinn Fashion Weekil stilistikaga, et külmakartlik eestlane saaks ka pakasega trendikas välja näha
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Selle aasta Tallinn Fashion Weekil esitleb oma loomingut ka Diana Arno, kes demonstreerib moesõpradele erinevaid trendikaid kostüüme, millega saaks rahumeeli ringi askeldada ka kõige krõbedama pakase korral.
Mida saab Tallinn Fasion Weekil näha? Mitu outfit’i jõuab publiku ette?
Tallinn Fashion Weekiks valmistame ette oma sügistalvist kollektsiooni, mida näitasime oma lähinaabritele möödunud kevade Riia moenädalal. Kuna sellest on jupp aega möödas, oleme täiendanud märkimisväärselt ka rõivavalikut. Seega ei ilmu see muutmata kujul Eesti publiku ette. Kuna ka ilmad ei muutu soojemaks, eksperimenteerime palju stilistikaga ja näitame look’e, mida saab kanda Eesti kliimas nii, et ei pea kartma külma, kuid ka stiilis ei tee kompromisse.
Diana Arno sügistalvine kollektsioon on sümbioos naiselikest 1970ndatest ja üle võlli 1980ndatest. Esimest korda kasutame ka denimit, mida täiendavad lõbus litrite ja lüüreksi sära ning pehme samet. Selle kollektsiooni kleite luues ammutasin inspiratsiooni nende ajastuste ikoonilistest disco look’idest.
Poodiumil näitame ligi 35 komplekti ja võin kindlalt öelda, et tegemist on kollektsiooniga, mis loob lõputuid kombineerimisvõimalusi nii argipäevaks kui ka kokteiliõhtuks.
Pikalt sa selleks valmistusid?
Proovin püsida kollektsioonide valmistamisega moemaailma graafikus, seega valmib iga kollektsioon juba pool või isegi aasta enne reaalse hooaja saabumist. Esimesed sügistalvise kollektsiooni sketšid ja tooted nägidki ilmavalgust enam kui aasta eest. Selle valmistamine ei ole kunagi n-ö non-stop protsess, sest mõned meie tooted on loodud vaid ainueksemplaridena, mis tähendab seda, et kui sügistoodete müügihooaeg algab juba augustis, siis oktoobri sõuks ei pruugi kõik asjad enam alleski olla. Seepärast täiendame oma esialgset valikut uute toodete ja lõigetega, et meie püsiklientidel oleks pidevalt midagi põnevat avastada.
Kui palju on veel teha? Kas kõik laabub kenasti või olete valmis ootamatusteks?
Ootamatusteks oleme alati valmis ja proovime õppida igast ettenägematust olukorrast midagi kasulikku, et järgmine kord asju veel paremini teha ja planeerida. Praeguste plaanide järgi peaks kõik minema hästi ja sujuvalt, kuid enneaegselt karta on ju igal juhul parem, kui hiljem midagi kahetseda.