Uudis

Maailmakuulus juuksur David Mallett sisustas kõige elegantsema juuksurisalongi kui oma kodu

Pariisi südames 17.sajandi elegantses majas asuv David Malletti avar juuksurisalong on sisustatud vaimustava huumorimeelega, jäädes seejuures ikkagi kergeks, õhuliseks ja väga šikiks.

“Võtsin alguses kliente vastu kodus, sest nad ei tahtnud käia tavalistes juuksurisalongides,” räägib David Mallett, kelle klietide hulka kuuluvad superstaarid, tipp-poliitikud ja ärieliit ei soovi ilmselt tõesti läbi akna piiluvat ja fotosid tegevat publikut igale oma juuksuriskäigule. “Sisustasin siis salongi, mis näebki välja nagu mu kodu.”
See ei näe välja mitte nagu tavaline kodu – salong on täpselt see, mis silme ette kerkib, kui mõelda unistuste kodule Pariisis.  Modernne mööbel seismas neli sajandit vana maja lummavate seinte vahel.

Salong asub maja teisel korrusel ja kaardub U kujuliselt ümber sisehoovi. U haarad on omavahel ühendatud aga rohelusse uppuva terrassiga. See on tänavalt märkamatu neile, kes ei oska otsida uksekella kõrvalt väikest silti, mis salongi asukohast märku annab.


Tee sinna leiavad aga väga paljud ja vaatamata teise salogi avamisele legendaarses hotellis Ritz ja peagi New Yorgis avatavale kolmandale juuksurisalongile ning oma tootesarja pidevale arendamisele on ta tihtipeale ise juba hommikul kell kaheksa kohal ja kääridega klientide juuste kallal. Salong on tavaliselt rahvast täis ja inimesi ei hoia eemal ka muljetavaldav hinnakiri. Naised, kes on harjunud salongis käies juukseid värvima, lõikama ja pärast laskma ka oma kiharad kuivaks föönitada, võivad julgelt arvestada umbes 500eurose väljaminekuga.

David Mallett.

Sama legendaarsed kui David Malletti lõikused ja juuksehooldustooted – mis on palju, palju leebemas hinnaklassis – on salongis eksponeeritud topistekollektsioon.
Mallett armastab loomi, eriti eksootilisi loomi- ehkki ta enda kodus on kaks tubli ja üsna harilikku koera, täiesti elusat – loovad salongis elevust palju ekstravagantsemad elukad. Esimeses saalis keset tuba uhkeldav jaanalind on tema “vapilind”, mille järgi kõik salongi teavad. Ent ringi liikudes on troopikast saabunud külalisi veelgi.

Ehkki David Mallettist oleks kahtlemata võinud saada silmapaistev sisearhitekt, on tema armastuseks olnud juuksuritöö. Ta unistas sellest alates oma viiendast sünnipäevast, tegi esimese lõikuse, kui oli 15aastane, 40sünnipäevaks oli ta oma kodumaalt Austraaliast juba maailma moepealinnas Pariisis salongiomanik ning veel mõni aasta hiljem tuli turule eduka juuksehooldustoodete sarjaga. Nii et kui teil ei ole võimalik Pariisi tema salongi aega saada, tuleb David Mallett teile oma toodete vahendusel otse koju. Ja seda üsna otseses mõttes –  David Malletti sari on müügil Kaubamajas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.