Uudis

Creative Narva võitjaks kuulutati Tartust pärit Kuul design

Fotod: Creative Narva (@cuoreagency), Sergei Stepanov

Pühapäeval, 13. jaanuaril Narva Vaba Laval toimunud moeetendusel kuulutati välja moekonkursi Creative Narva võitjad. Peaauhinna võitis terviklik, julge lähenemisega Tartu meeskonna Kuul design kollektsioon.

Ligi saja konkursile taotluse esitanud huvilisest jõudis oma moekollektsiooniga finaali 17 meeskonda. Noorte moedisainerite looming oli laia haardega, esindatud oli nii ujumisriiete kollektsioon, klassikalised pidulikud õhtukleidid, futuristlike sugemetega rõivad kui ka kollektsioonid lastele.

Rahvusvaheline žürii hindas kõige kõrgemalt Tartu meeskonna Kuul design kollektsiooni, seejuures hinnati nii kollektsiooni ideed, teostust kui ka ärilist potentsiaali.

Creative Narva võitjat ootab ees auhinnaline õppereis Euroopa moepealinna Milanosse, kus neil avaneb võimalus tutvuda maailma parimate moevaldkonna tegijatega. Teise koha pälvis lastekollektsiooni loonud meeskond Like Look, kolmanda koha vääriliseks hindas žürii meeskonna Formés loomingu.

Creative Narva idee autoriks oli täna Shanghais töötav Eesti juurtega moedisainer Karl Kristjan Steinberg. Mentoritena osalesid Ülle Pohjanheimo ja rahvusvahelised eksperdid moeajakirjanik Alice Lefonce ning stilist Peter Aluuan.

Kokku esitati mullu oktoobris alguse saanud konkurss-programmi Creative Narva sada osavõtutaotlust Eestist, Lätist ja Venemaalt. Kolme kuu jooksul osalesid meeskonnad moevaldkonna seminaridel, kus Eesti ja Suurbritannia moepraktikud tutvustasid kollektsiooni loomise aluseid, stilistika põhitõdesid, moetrende ja seda, kuidas töötab meedia. Paralleelselt toimusid mentorsessioonid, kus meeskonnad tööd oma loodavate kollektsioonidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.