Chanel paneb kliendid 3000-dollarilise hinnatõusuga proovile

Foto: Shutterstock

Chanel tõstis taas oma ikoonilise klapiga käekoti hinda: kui 2019. aastal maksis kott 5200 dollarit, siis nüüd on hind kerkinud 8200 dollarini. Kliendid on hinnatõusus pettunud, kuid ettevõtte käive püsib endiselt kõrge.

Prantsuse moemaja on oma hindu võrreldes teiste luksusbrändidega kergitanud märksa kiiremas tempos ning paljud kliendid on uutes hindades pettunud. Chaneli esindaja sõnul määravad hinnatõusu või -languse tootmise ja materjalidega seotud kulud. 

“Chaneli enda kvaliteedinõuete tõttu on teatud materjalide hankimine keerulisem ning kvaliteetsete materjalide hinnad on püsivalt tõusnud,” selgitas esindaja. “Seetõttu oleme pidanud kohandama ka oma toodete hindu.”

Luksusbrändid on pööranud järjest kasvava nõudluse oma kasuks – analüütikute sõnul on kaubamärgid muutunud aastatega üha eksklusiivsemaks ja kallimaks. Hinnatõus sai alguse ammu enne pandeemiat, kuid piirangute leevenedes kostitavad poed ostlejad veelgi kõrgema hinnaga käekottide, jalatsite ja aksessuaaridega.

Chanel on viimastel aastatel oma hindu tõstnud rohkem ja tihemini kui teised kaubamärgid. Lisaks oma klassikalisele klapiga käekotile tõstis Chanel 2021. aastal ka Coco Handle ja Business Affinity kottide hindu 8 ja 12 protsenti. Kaubamärgid Hermès ja Louis Vuitton tõstsid 2022. aastal oma kaupade hindu vaid kolm protsenti.

Chaneli klassikalise klapiga koti tõi 1955. aastal turule Chaneli asutaja Gabrielle Coco Chanel. Tol ajal oli ketiga õlal kantav ristkülikukujuline kott uus nähtus, sest enamik naisi jalutasid ringi käekotid näpus. Toode läbis 1980ndatel Karl Lagerfeldi käe all uuenduskuuri ning metallist keti kõrvale tuli juurde nahast rihm. Kott on tuntud eelkõige oma käsitsi õmmeldud detailide ja kullast elementide ja keti poolest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.