Burberry, Hermès, Chanel ja paljud teised sulgevad ajutiselt Venemaal esinduspoed

Foto: EPA

Populaarsed brändid sulgevad Ukraina sõja tõttu Venemaal järjest poode ning peatavad tarne Venemaale. Sel nädalal teatasid Vene turult ajutiselt lahkumisest ka mitmed luksusbrändid.

Lahkujate nimekiri on pikk

Putini agressiooni tõttu on Venemaalt poed sulgenud näiteks H&M, Mango ja Zara, aga ka spordiriiete-hiiglased Nike, Puma ja Adidas. Samuti sulgesid Venemaale oma e-poed ASOS ja Boohoo.

Kui eelmise nädala algul tundus, et luksusbrändid Vene kliendibaasist loobuda ei soovi, siis tänaseks on enamik otsustanud tegevuse vähemalt ajutiselt peatada. Poed sulgesid luksuskaubamärgid Prada, Hermés, Chanel, Cartier, LVMH Louis Vuitton, Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga ja Bottega Veneta.

Brändid peatavad ka e-müügi, et vältida olukorda, mil Vene tarbijad saaksid soetada mujal maailmas püsivat väärtust hoidvaid luksusesemeid ja pääseda sel moel vähemalt osaliselt sanktsioonide ja rubla kukkumise tagajärgedest.

Mure kohalike töötajate pärast

Prada esindaja selgitas otsust avalikus pöördumises ning väljendas muret Ukraina sõjast mõjutatud kolleegide üle. “Prada lõpetab Venemaal kogu müügitegevuse, et avaldada toetust oma kohalikele kolleegidele ja nende peredele,” seisis Prada LinkedIni postituses. Sarnase postituse tegi ka Chanel, mis kinnitas, et sulgeb Venemaal kõik poed ja on praeguseks lõpetanud kogu e-müügi ja tarne.

Hermés pani kogu müügitegevuse pausile juba 4. märtsi õhtul. “Oleme Euroopas toimuva üle tõsiselt mures ja peame kahetsusega teatama, et sulgeme ajutiselt kõik esinduspoed Venemaal,” kinnitas Hermési kõneisik LinkedIni postituses. “Seisame oma kohalike töötajate huvide ja heaolu eest.”

LVMH teatas reedel, et sulgeb olukorra tõttu Venemaal poed ning hoolitseb oma Venemaa esinduste 3500 töötaja ning nende perede eest, kes saavad sulgemise perioodil endiselt palka ja toetuseid.

Ostujõud hääbub

Venemaale kehtestatud sanktsioonide tõttu on brändidel raske Venemaal müügitegevust jätkata. Impordikeeldu küll kehtestatud pole, aga transpordifirmad UPS ja FedEx lõpetasid teenuste osutamise nii Venemaal kui Ukrainas ning DHL peatas tegevuse Venemaal ja Valgevenes. See muudab kauba tarne ja müügi oluliselt keerulisemaks.

Vene majandus ja klientide ostujõud saab sanktsioonide ja rubla väärtuse langemise tõttu tugeva löögi ja seepärast ei pruugi luksusbrändidel olla mõtet Venemaal poode senisel kujul pidada. Rubla kukkus mööduud nädalaga tervelt 30 protsenti ning üks rubla on tänaseks väärt vähem kui üks USD sent.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.