Eesti moebränd Feelwear tahab kõiki mõnusalt pehme meriinovilla sees soojas hoida

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Feelwear sai alguse praktilisest vajadusest. “Minu senine töö finantssektoris oli küll valdavalt kontorikeskne, kuid aeg-ajalt tuli arvuti tagant püsti tõusta ja sõltumata ilmast minna kliendi juurde, kus toimus tegelik äritegevus, näiteks õue või jahedasse tehasesse. Just siis tundsin puudust riietest, mis sobiks kontorisse, aga hoiaks vajadusel soojas ka siis, kui pean õue minema ja samal ajal soliidset ning tagasihoidlikku riietusstiili jälgima,” rääkis Riin Veidenberg.

Uurisime brändi loojatelt, kuidas nad ideest teostuseni jõudsid ja kuhu nüüd pürgivad.

Miks just meriionovill?
Tegime päris põhjaliku uuringu erinevate materjalide osas ja jäime lõpuks meriinovilla juurde, sest see on oma pehmuse, puhtuse ja kaunidusega üks maailma tunnustatumaid villasorte. Teistega võrreldes on selle kiud erakordselt peenike, mis muudab villa eriti pehmeks. Samuti on meriniinovilla kiud väga elastsed, mistõttu ei kaota riided kandmisel oma algset kuju.

Tegelikult muudab meriinovilla eriliseks selle looduslikud omadused. Merino lamba vill on kohanenud ilmastikutingimustega pakaselisest talveilmast kuni hõõguvate suvedeni. Tänu termoregulaarsetele omadustele aitab meriinovill reguleerida kandja kehatemperatuuri, pakkudes külma korral sooja ja sooja korral jahutust. Sageli ei teata, et meriinovill sobib ideaalselt kandmiseks ka suvel, sest see on hästi kerge ja hingav materjal, siis tuleks lihtsalt eelistada õhemat kangast.

Meriinovilla isepuhastuvad omadused tagavad riiete värskuse pikema perioodi vältel ja võimaldavad neid kanda mitmeid päevi järjest. Selleks on vaja lasta riidel vaid pärast kandmist veidi hingata. Kusjuures tänapäevane meriinovill on kergesti hooldatav (sh masinas pestav) ja kantav ilma triikimata.

Võttes arvesse kõik need materjali unikaalsed omadused, nägime, et seda annab kasutada palju enamaks kui ainult soe pesu või aluskihid spordiriietuses. Seega tundus valik meriinovilla kasuks ilmselge. Feelwear loob võimaluse kanda seda kerget, naturaalset ja ihusõbralikku pehmet kangast igapäevaselt. Oluline on ka fakt, et järjest enam kasutavad ka kõrgmoe moemajad meriinot enda valikus.

Rullkaelusega meriinovillast kampsun 105 €

Teie kangad tulevad Austraaliast ja Uus-Meremaal. Miks just selline valik?
Oma tootevalikus olevaid kangaid valisime hoolikalt. Proovisime erinevate tootjate ja kangaid ja lõpuks leidsime parima materjali erinevatelt tootjatelt ja seetõttu tulebki meie kangas erinevatest kohtadest, osa Austraaliast, osa Uus-Meremaalt.

Austraalia ja Uus-Meremaa on ka tänapäevase meriinovilla kodumaa ja suurimad tootjad, mistõttu  tundus loomulik tellida materjal sealt. Meie jaoks oli oluliseks valiku kriteeriumiks ka tootjate eetilised põhimõtted, mis välistasid villa hankimise meetoditega, mis on loomadele ohtlikud ja piinarikkad. Kuigi materjal tuleb meil kaugelt, siis kogu õmblemine toimub meil ühes väikeses õmblussalongis Tartus.

Siidi ja meriinovillasegust pluus 105 €

Mis teie tootevalikus hetkel saadaval on ning mis on plaanid tuleviku osas?
Meie tootevalikust leiab peenvillaseid särke nii meestele kui naistele. Need on kergesti kombineeritavad teiste riideesemetega ning disainitud kandmiseks nii töökeskkonnas kui vaba aja veetmiseks.

Valikus olevad riided on tehtud kolmest erinevast materjalist: ülikergest 160-grammisest meriinost, luksuslikust meriinovilla-siidi segust ja klassikalisest 200-grammisest meriinost. Kõik meie riided sobivad aastaringselt kandmiseks, kuid suveperioodi sobib kõige paremini õhuke ja külmemasse aastaaega soojendav  ja paksem kangas.

Siiani oli meie tooted saadaval ainult online veebipoe kaudu, siis nüüd on võimalik meie särke proovida ja osta Les Petites Eesti disaini poest (Telliskivi 60a). Jätkame tööd meie toodete ja brändi täiustamiseks ja siinkohal ootame tagasisidet ka kõigilt oma klientidelt. Viimane on meie jaoks ülioluline.

Meriinovillast T-särk 80 €

Kust teie tooteid veel peale kodulehe osta saab?
Kõige suurem tootevalik on meil oma kodulehel www.feelwear.eu, kuid online kanalitest on meie tooted veel müügis osta.ee Eesti disaini kategoorias ning alates detsembri algusest ka Les Petites Disainipoes (Telliskivi 60A).

Kas kliendid on hetkel suuremas osas eestlased või tellitakse ka väljaspool Eestit?
Meriinovillast tooted on võrdlemisi niši omad ja kõrgema materjali hinna tõttu ka üle keskmise kallimad. Seega on meie kliendid peamiselt teadlikumad ostjad, kes hindavad kvaliteetset materjali ja minimalistlikku stiili.

Et meid leiaks üles inimesed ka teistest riikidest, tegime veebipoe kohe inglise keeles. Meil on tellimusi nii Eestis kui väljaspoolt Eestit, siit näeb, millistesse riikidesse olme oma tooteid saatnud.

Järjest lisandub ka uusi riike, kuhu meie tooted jõuavad. Kuna sügisel oleme rõhku pannud oma toodete tutvustamisele eesti keeles, on ka viimasel ajal ülekaalus Eesti-sisesed tellimused.

Rullkaelusega kampsun 105 €

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.