Uudis

Blogija Kristjaana Mere teab, et just need kolm asja näevad fotol alati head välja

Blogija Kristjaana Mere. Foto: Kristjaana Mere

Canon – kelle brändisaadikuks Eestis on Kristjaana Mere- , esitles uut kaamerat M50 ja korraldas töötoa “Instawalk”, mille vältel jagas blogija nippe, kuidas teha ideaalseid Instagramipilte.

Kui kaua kulub sul aega selleks, et saada just “see õige” pilt?
Selleks võib kuluda viis minutit, kuid ka tund. Või siis vahel ei saa üldse “seda” pilti kätte, mis mõttes oli. Kõik oleneb nii paljudest erinevatest faktoritest, nagu ilm, meeleolu, riietus või fotograaf. Kuid üldiselt kulub mul pildistamisteks keskmiselt pool tundi.

Blogija Kristjaana Mere. Foto: Kristjaana Mere

Kõige tüütum asi, millega tuleb Tallinna kesklinnas pildistades arvestada?
Kui jätta kõrvale tavalised tegurid, nagu autod ja taustal liikuvad jalakäijad või sõidukid, siis on kõige tüütumaks osaks mõned pealt vaatavad inimesed, kes sind imiteerivad või nägusid teevad ning silmi pööritavad. Kuid sellega tuleb lihtsalt harjuda ja sellest mitte välja teha.

Kui enesetunne pole just kiita ja tunned, et pole pildistamistujus (näiteks ei taha juuksed üldse alluda), kuid fotosessioon on plaanis, siis mis päästab päeva?
Just hiljuti oli mul üks projekt kindlasti tarvis ära pildistada, kuid olin totaalselt haige ja tundsin end väga kehvasti. Sellisel juhul muud lahendust polegi, kui panna riided selga, teha ilus meik ja soeng, et näiliselt paistaks pildil kõik kena, võtta end kokku ja lihtsalt pildid ära teha.

Blogija Kristjaana Mere. Foto: Kristjaana Mere

Kolm riideeset või aksessuaari, mis näevad fotol alati head välja.
Päikeseprillid on alati kindla peale minek, sest kui need ees, on garanteeritud, et silmad ei jää pildil kinni. Teine hea aksessuaar on müts, millega saab ka kõige ekstreemsema “bad hair day” (ingl halva soengu päev) korral ilusa pildi kätte. Ja kolmandaks soovituseks on kanda midagi roosat. Minu piltidel toimib see alati.

Jumestusvahend, millega saab teha pildistamiseks ideaalse meigi.
Ma ei ole ausalt öeldes suurem asi meigispets, kuid minu meelest annab ilus huulepulk alati piltidele palju juurde, samuti highlighter’i kasutamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.