Uudis

Blogija Kätriin Kübar: “Miski siin maailmas pole tasuta”

Kätriin Kübar (26) on Eesti stiilsemaid moeblogijaid, kelle teine kirg peale blogimise on veel ka tantsimine.

Kuidas alustasid blogimisega ja mis sind selle juures endiselt köidab?
Blogmise juurde tõi mind kirg moe vastu, mis ärkas juba põhikooli algusaastatel. Mida aasta edasi, seda sügavamaks armastus moemaailma vastu kasvas. Tuleb tunnistada, et olin suur šoppaja ja tundus patt oma kirge vaid endale hoida. Nii alustasingi blogimise, et oma kirge lugejatega jagada.

Kõige enam köidab selle hobi/töö juures vaheldusrikkus – igal nädalal on uued projektid ja igav ei hakka kunagi.

Kui suurel määral sa teisi blogijaid jälgid? Kes on su lemmikud, miks?
Täna jälgin enim YouTube’i kanali kaudu välismaa blogijaid, näiteks Lydia Elise Millenit, Janni Deler’i, Emelie Nataschat, Tamara Kalinic’i jpt. Armastan nende siirust, nad ei valeta oma lugejatele ega püüa olla keegi teine.

            

Kas blogimisega saab rikkaks?
Muidugi, isegi mina olen saanud blogimisega kordades rikkamaks. Aga mida see tähendab? Minu jaoks sõprust, armastust, uusi teadmisi ja vabadust.

Olen igavesti tänulik blogimisele, kuna olen tänu sellele leidnud asendamatuid inimesi enda ümber, kasvanud on tohutu kogemustepagas ning nahk on paksem kui iial varem.

Kui suure osa päevast sa blogimisele pühendad?
Iga päev ei blogigi, mõni nädal on tihedam, teine aga rahulikum. Sel nädalal on käimas Tallinn Fashion Week, mis tähendab, et praegu on väga intensiivne aeg ja blogi hõlmab 70 protsenti minu ajast. Selle eest keskendun aga järgmisel nädalal oma “päris” tööle.

Millega sa vabal ajal tegeleksid, kui poleks avastanud blogimist?
Olen ilmselt väga õnnelik inimene, kuna minu teine töö sai alguse samuti suurest kirest, milleks on tantsimine ja ilmselt tegeleksin kahe hobi asemel ühega.

Kas tahaksid, et sellest saaks su päevatöö (kui see juba pole)?
See pole prioriteet, kui see nii peab minema, siis ka läheb. Kuna minu teine töö on samuti väga suure tähtsusega, siis ma isegi ei tea, kas tahaksin, et blogimisest saaks päevatöö. Kui kirg muutub kohustuseks, siis see pole enam nauditav. Mulle sobib vaheldusrikkus.

Kas vastab tõele, et üks korralik moeteadlik inimene ei saa mustata? Mitu värvilist riideeset su kapis leidub?
Haha, väga asjakohane küsimus, kuna sorteerisin umbes poolteist kuud tagasi garderoobist värvilised asjad välja ja panin neist suurema osa müüki. Hetkel kannan igapäevaselt musta ja valget ning lisan halliga veidi värvi. Keskendun aksessuaaridele, millega annan pisut särtsu.

Mis on esimene küsimus, mida esitatakse, kui ütled, et oled blogija?
Kas see vastab tõele, et teile saadetakse kogu aeg tasuta asju?

Kõige rumalam klišee, mida oled blogijate kohta kuulnud.
Nad blogivad “tasuta” asjade pärast. Pean selgitama, et “tasuta” saadud tooted tekitavad hoopis kohustusi juurde. Miski siin maailmas pole tasuta.

Kas eelistad kalleid brände või “lepid” ka kiirmoega?
Ei eelista otseselt kumbagi, see oleneb täiesti esemest. Näiteks vaatan käekottide puhul kohe kindlasti brändi, disaini ja kvaliteeti, kuid teksapüste ja T-särkide osas mul pole mingisugust vahet, kas tegemist on kiiremoega või kalli disainertootega.

Pigem eelistan disaineraksessuaare, nendega on lihtne anda riietusele isikupära.

Mis on sinu lemmikmoeese või -trend hetkel?
Moeese on minu uus “perekonna””liige Saint Laurent’i Kate’i kott ja Chaneli pross. Trend on hetkel klassika, lihtsus, puhtus ning pisut prantslaslikkust.

Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Olen täielikult kaitsetus seisus luksusbrändide aksessuaaride suhtes, tean juba aastaid ette, mida soovin järgmiseks soetada. Kasvamas on justkui minu pisike kollektsioon, mida tasapisi täiendan.

Kõige naljakam kogemus.
Viimane ilmselt pisut häbiväärne kogemus oli Londonis Saint Laurent’i poes, kust ostukotiga väljudes tegi kaasblogija Inna Kovaljova minust väikse videoklipi. Ja kuskilt tagant jooksis klienditeenindaja minu krediitkaardiga, mille olin suures õhinas letti jätnud. Vot täpselt nii kaitsetu olengi, kui saan taas ühe unistuse maha kriipsutada.

Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Mustad püksid ja polo, poolsaapad ja disainerkott.

Suurim moefopaa.
Võlts-bränditooted! Kui keegi annaks mulle vastuse, miks neid üldse ostetakse, siis saaksin võib-olla rohkem aru, aga hetkel ütlen, et tegemist on endale ja teistele valetamisega.

Mida sa endale kunagi selga ei paneks?
Eelpool nimetatuid.

Mis on su järgmine must have moetoode?
Praegu sihin üht suurt käekotti, mis mahutaks kogu minu elu. Samuti on jäänud üks sall hinge peale.

Kas sul on mõni reegel, kui paned enda outfit’i kokku?
Simplicity is the key note of all true elegance.” Coco Chanel (Lihtsus on tõelise elegantsi võtmeküsimus – tõlkes). Püüan end riidesse pannes mõelda, kas saaksin ehk midagi eemaldada, et näeksin välja puhtam, klassikalisem ning tõsiselt võetav.

Lemmik moetsitaat?
The joy of dressing is an art.” John Galliano (Riietumise rõõm on kunst – tõlkes)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.