Uudis

Blogija Helena Õun: “Tänapäeval on võimalik sotsiaalmeedias raha teha millest iganes sa soovid”

Kunagi tegelesid modellindusega ja elasid Eestis, nüüd aga elad Kataris ja oled professionaalse modellitöö lõpetanud. Räägi lähemalt, kuidas elu sind sinna viis?
Katar tuli ise minuni. Ma ei teinud kunagi plaane seoses Lähis-Ida riikidega. Aga õnneks on elu alati täis üllatusi ja tõi mind siia. Nüüdseks olen elanud siin üle kahe aasta.

Kuidas ja millal alustasid blogimisega? Mis sind selle juures endiselt köidab?
Avasin veebilehe aastal 2012, et jagada teistega oma maailmavaadet ja kogemusi. Ma ei näe ennast kui blogijat, mulle meeldib kirjutada ja jagada teistega kasuliku infot. Mulle meeldib olla inspireeritud ja inspireerida. Mulle meeldib sotsiaalmeedia just sel põhjusel, et avatuna ja oma lugusid ning kogemusi jagades saame üksteist inspireerida ja motiveerida.

Kui palju on su blogi aastate jooksul muutunud?
Väga palju on muutunud ja seda tänu sellele, et olen ise kasvanud ning ennast rohkem ja rohkem aastate jooksnud leidnud ning tundma õppinud. Alustades olin ma kindlasti rohkem avatud ja kirjutasin erinevatel teemadel. Aastatega muutus Healthy and Nourished rohkem tervislikule elustiilile ja vaimsusele keskenduvaks veebikeskonnaks.

Coffee is always a good idea☕️

A post shared by HELENA (هيلينا) (@helenaoun) on

Kui suurel määral sa teisi blogijaid jälgid? Kes on su lemmikud, miks?
Ausalt öeldes ei jälgi ma enam väga blogisid. Kõik on koondunud viimastel aastatel Instagrami, seega mikroblogindusest saab daily dose of inspo (päevase inspiratsiooni ingl) kätte ja ei ole seda aega, et erinevaid blogisid väga uurida. Loen iga päev Sporteluxe’i, Goopi ja The Cuti.

Mõjutajatest jälgin kõige enam Fozaza, Jessica Kahawaty ja Fatma Husam sotsiaalmeedia kanaleid.

Kas blogimisega saab rikkaks?
Rikkus oleneb igaühe enda väärtustest – kas selleks on kogemused, õppetunnid või materiaalsed väärtused. Blogindusest saab koguda neid kõiki ja see oleneb väga igaühe enda eesmärkidest. Minule pole materiaalsus oluline. Minu sotsiaalmeedia kanalid jagavad seda, millest olen huvitatud, et inspireerida neid, kes tunnevad, et samastuvad minu looga. Tänapäeval on võimalik teha sotsiaalmeedias raha millest iganes sa soovid. Tuleb leida õige nišš ja kõik on võimalik.

Kui suure osa päevast sa blogimisele pühendad?
Viimased paar aastat olen kirjutanud täpselt siis, kui tuju tuleb. Vahel mitu korda nädalas, vahel üldse mitte. Otsin loovjuhina kogu aeg töö jaoks inspiratsiooni ja tänu sellele olen sotsiaalmeedia maailmatrendidega tihedalt kursis.

Millega sa vabal ajal tegeleksid, kui poleks avastanud blogimist?
Minu vaba aeg ei lähe kindlasti kõik sotsiaalmeediasse, veedan seda raamatuid lugedes, jalutades, külastades kunstigaleriisid, väljas söömas käies, pere ja sõprade keskel või trenni ja joogat tehes.

Kas tahaksid, et sellest saaks su päevatöö?
Kindlasti ei ole see minu eesmärk. Mulle meeldib näha töökaid ja iseseisvaid naisi sotsiaalmeedias jagamas oma elusid, reise, kogemusi ja katsumusi. Naudin, kuidas sotsiaalmeedia saab olla võimas platvorm naistele, et üksteist aidata, motiveerida ja toetada.

Kas vastab tõele, et üks korralik moeteadlik inimene ei saa mustata?
Kindlasti mitte, mood ja trendid on lõputu universum, kus saab mängida nii materjali, värvi kui vormiga. Ma julgen öelda, et moeteadlik inimene teab et kõiki reegleid võib rikkuda.

Mitu värvilist riideeset su kapis leidub?
Veel kahe aasta eest oli vist kaks kuni kolm värvilist eset, praeguseks on pooled kindlasti värvilised, tasakaalustades musta.

Kõige rumalam klišee, mida oled blogijate kohta kuulnud.
Et nad ei tee väga midagi. See on tegelikult väga aeganõudev töö, alustades ideest kuni pildistamiseni välja.

Kas eelistad kalleid brände või “lepid” ka kiirmoega?
Kvaliteet enne kvantiteeti.

Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Klassikaliseid jakke ja pikkasid kimono-tüüpi jakke.

Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Teksad, kontsad, klassikaline musta värvi topp, pikk kirju kimono ja lemmikkäekott.

Mis on kõige parem koostöö või asi, mis on läbi blogimise sinuni jõudnud?
See on minuni toonud imelisi loovaid ja huvitavaid sõbrannasid, kes mind iga päev inspireerivad ja motiveerivad.

Millist sõnumit soovid edastada? 
Elus on kõiksugu kogemusi ja katsumusi, kõige tähtsam on see, kuidas sa sellele reageerid ja sellest kasvad. Ma tahan, et mu lugejad armastaksid ennast ja oleks alati motiveeritud liikuma paremuse poole.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.