KUU KÕIGE LOETUM LUGU | Bikinifitnessiga tegelev Helena Mangi vastuhakk pihakorsetile: “Kindlasti ei põleta ükski selline toode rasva ega aita kaotada kaalu”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Helena Mang Foto: Andre Altjõe

Korsett ei põleta rasva

Hiljuti avaldas kergejõustiklane Grete Šadeiko, et on võtnud pärast beebi saamist tänu pihakorsetile kiiresti alla ja saavutanud peaaegu raseduseelse vormi. Esiotsa võib tunduda selline toode lausa taevakingitusena, sest näib, et midagi peale selle ümber panemise ei peagi tegema. Tegelikult kantakse korsetti muidugi trenni tegemise ajal, et täitsa jõude istuda ka ei saa.

Selle positiivsusest ja tõhusust reklaamib ka blogija Paljas Porgand ja vahend leiab kasutust tihtipeale ka bikinifitnessis, näiteks käsivad treenerid Janika Aavamäe ja Kristiina Nuut seda enda õpilastel kanda. Eesti Bikinifitnessi Meistivõistluste hiljutine võitja Helena Mang on aga selle täielik vastane ja ei arva korsettidest ega pihavöödest midagi head. “Kindlasti ei põleta ükski selline toode rasva ega aita kaotada kaalu. Kui on soov alla võtta, aitab vaid igapäevane kaloridefitsiit,” kommenteerib Helena.

LOE KA: Kingafännist blogija Paljas Porgand ehk Merilin Taimre ei paneks iialgi jalga ainult selle firma jalanõusid

Ka Valvekliiniku arst Kadi Tomson kinnitab, et kaalu on võimalik kaotada siis, kui vähendada kaloraaži või suurendada füüsilist aktiivsust. “Pihakorsetil on omad kasutamise näidustused, aga kindlasti ei ole tegemist imevahendiga. Kaal langeb ainult negatiivse energiabilansi tõttu: teisisõnu on ööpäevas kulutatud kaloreid rohkem kui me toiduga sisse sööme,” kinnitab Tomson lihtsat bioloogilist fakti.

Kokkupressitud roided ja organid

Helena lisab veel, et vähe räägitakse selle negatiivsest mõjust ja ta arvab, et väga paljud ei mõtle sellele, et lool on ka teine külg. “Ainuke viis, kuidas korsett mõjub, on see, et surub füüsiliselt organid ja roided kokku ning rasv ei kao nõnda kuhugi,” hoiatab Helena.

Selle positiivne salendav efekt on ühelt poolt visuaalne, aidates hetkega saavutada n-ö liivakellafiguuri, mispuhul võib ajutiselt korsetti kasutada, kui on vaja peokleiti mahtuda või ilus välja näha. Kuid rääkides tõsisemast vahendist, mida kantakse trennis, mitte peosaalis, siis ei ole kuidagi võimalik öelda, et selle kasutamine on soovitatav.

“Mehaanilisest survest on tingitud ka ohud kandjale: liiga tugev haare vähendab kõhupiirkonnas kudede hapniku- ja verevarustust ja võib seeläbi tekitada korsetikandjal kõhukinnisust ja -valusid, kõrvetisi, samuti põhjustada kere süvalihaste atroofiat ehk kõhetumist,” märgib Kadi.

Mähkmed alla

Fitness.ee lehekülje peatoimetaja Peep Reinart avaldas aasta alguses ilmunud artiklis, et kui on soov hakata kasutama 25-aastaselt mähkmeid, siis võib korseti endale vabalt hankida. Ta põhjendab, et seda kandes  ei saa veri piisavalt hapniku, sest korsetiga ei saa kopsud sisse hingates paisuda nii suureks, kui tahavad. Peale selle surub see ka paigast ka sinu organid.

Peep kirjutab: “Kahjustada saavad neerud ja põrn, mis liiguvad ülespoole. Samal ajal surub korsett suuremad sooled allapoole. See ei ole kaugeltki kõik ja “parim osa” alles tuleb. On juhtusid, kus selle pikaajaline kasutamine on avaldanud liigset pinget ka põiele, mis tähendab omakorda seda, et fitnessdiivad hakkavad tahtmatult n-ö lekkima.”

Tasuta lõunaid ei ole, seega peab meeles pidama, et selline vahend ei saa töötada tagajärgedeta. Ja need võivad olla paraku väga karmid.

LOE KA: SEITSE NIPPI LAMEDAMA KÕHU HEAKS

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.