Uudis

August Künnapu näitus Haus galeriis ehk jälitades lihtsust

August Künnapu maal "Ootel I". Foto. August Künnapu/Haus Halerii

August Künnapu värskelt avatud näitust „Assortii“ võib hakata vaatama millisest otsast tahes, iga töö maitseb vürtsikalt nii eraldi kui osana tervikust.

Näituse komplekteerimise põhialuseks on lihtsalt läbilõige, valik autori lemmikteemadest ja -tegelastest, alates kassidest, koertest ja hobustest kuni võimlejate, odaviskajate, teivashüppajate ja jalgpalluriteni, sekka mõned uljad parvepoisid, bussi ootavad prouad ja üksik mõtlik uitaja. Kokku 8+8 maali, kõik värskelt sel aastal „liini pealt“ tulnud. Igale maitsele midagi.

Autor ise viitab oma töödest rääkides muuhulgas USA poeedile ja prosaistile Charles Bukowskile, kelle sõnutsi jääb lihtsus suureks saladuseks ja seetõttu peitubki elu sügavus just lihtsuses. Ka Künnapu ammutab inspiratsiooni elust enda ümber ning lihtsatest ja argistest, kas sõpradelt saadud või raamatutest leitud piltidest, mida ta eriomases võtmes kirglikult kirevate ja teadlikult tahumatute värvipindadega lõuendile üle kannab.

August Künnapu (1978) on õppinud arhitektuuri ja valikainena maali Eesti Kunstiakadeemias, lõpetades selle 2002. aastal. Täiendanud on ta end 2000. aastal University College Londonis Slade Summer Schoolis. Hetkel tegutseb vabakutselise kunstnikuna. Noorema generatsiooni ühe markantseima kunstnikuna on August Künnapu end märgina siinsesse kunstipilti sisse maalinud, tunneme ta ära värvikäsitluse ja kujutamislaadi ja pisut nurgelise maalijakäe järgi.

Näitus “Assortii / Babylon” jääb Haus Galeriis avatuks kuni 17. juunini 2017.
Galerii on avatud esmaspäevast reedeni kell 10–18 ning laupäeviti kell 11–16.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.