Uudis

Antoniuse moeetendusel näitavad kantavat moodi nii Eesti, Läti kui Venemaa disainerid

Foto: Unsplash

Juba täna, 7. juunil toimub Eesti Rahva Muuseumis Antoniuse moeetendus, kus esitlevad oma loomingut 13 erinevat moebrändi Eestist, Lätist ja Venemaalt.

Oma loomingut näitavad Anni Ansmann, Annika Vaalma, Kadi Veesaar, Layk, Milli Maier, KUUL, Tiina Kraav, Sabine Viksne (Läti), Angel A (Venemaa), Be-With (Läti), MaiMai (Läti), VUUVEN (Läti), Yvi’s by Iveta Semjonova (Läti).

Loe ka! Eesti brändi Layk disainerid: “Moetööstus on üks koledamaid valdkondi maailmas”

Kollektsioonide autorite hulgas on juba tunnustust leidnud Eesti disainereid, aga ka seni veel vähemtuntud, kuid originaalse käekirjaga disainereid. Antoniuse moeetendus ühendab high fashion moe- ja aksessuaaridisaini uuemad tuuled Mick Pedaja kontserdiga.

Antoniuse moeetenduse juht ja lavastaja Piret Vapajeva sõnul on sõu väga oluline ka Tartu linna tasandil. “Tartlaste teadlikkus nii kodulinna kui ka Eesti disainerite võimalustest ja olemasolust on tõusnud ning üha enam väärtustatakse Eesti disaini. Antoniuse moeetendus sai ellu kutsutud just sellepärast, et tutvustada Tartu ja Eesti disainereid ning nende uusimat loomingut,” lisas Vapajeva.

Loe ka: Eduka juukseehte brändi asutanud Milli Maier loob kauneid vorme, mida on mugav kasutada

Sõul on kommertslik suunitlus – eesmärk on etenduse ja noorte disainerite tutvustamise kaudu viia disainerid oma toodanguga ekspordini ning toodete müügikanalite laiendamiseni Eestis. Seetõttu tuuakse lavale just “kantavad” kollektsioonid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.