Uudis

Alexanderling näitab Tallinn Fashion Weekil nii šikke drapeeritud sametkleite kui maavillaseid mantleid

Peagi algaval Tallinn Fashion Weekil näitab oma värsket kollektsiooni ka Alexanderling, millest leiab nii tuule- ja veekindla vihmamantli kui luksusliku kleidi. Mood uuris brändi disainerilt Anu Ling, kuidas edeneb moenädalaks ettevalmistumine.

Mida saab Tallinn Fashion Weekil näha?
Ma olen pitsi ja kleitide austaja ning samas ka kandja, teisalt on mul suur armastus looduse vastu. Seetõttu olen loonud koostöös Haapsalu Nurme vabrikuga veekindlad vihmamantlid, milles on võimalik nautida ka sombuse sügisilmaga maal käimise võlusid. Tuule- ja vihmakindlatele taljesse töödeldud mantlitele annavad eripära kullatooni metall-lukud, õmblused teipis Nurme vabrik veekindlaks.

Selles mõttes ma fännan väga tänapäeva tehnoloogia kiiret arengut, mis on toimumas ka moetööstuses. Üks asi on käsitööna valmistatud tooted, aga teine on ära kasutada masinate võimsust, täpsust ja innovatsiooni. See teeb meie rõivastumise hõlpsamaks, sest ligi kaheksal kuul aastas peame arvestama külmade põhjatuulte ja sajuse ilmaga.

Mitu outfit’i tuleb lavale?
Moevaatemänguna toome lavale pea 40 komplekti: nii graatsilisi drapeeritud sametkleite kui karmidesse talveilmadesse sobilikke maavillaseid mantleid. Seda kõike täiendavad ahhaadi ja shell-pärli ehete luksuslik puudutus ning Pärnus käsitööna valminud pressitud jänesekarvadest kübarad.

Pikalt sa selleks juba valmistud?
Kollektsiooni valmimise etapp on palju pikem, kui kujutatakse tavaliselt ette. Pean tunnistama, et mõtlen juba järgmisele suvele – käisin selle tarbeks kangaidki toomas.

Aga tulles tagasi selle kollektsiooni juurde, siis esimesed ideed tekkisid eelmisel talvel – mullu oktoobris oli võimalus koguda Pariisist inspiratsiooni ja tuua jaanuaris juurde teine ports kangaid. Nii võin öelda, et protsess vältab kokku umbes aasta. Selles mõttes on see lausa groteskne: teha kõike seda ainult 20 minuti nimel.

Teisalt aga ma naudin väga seda loomingulist osa: kuidas sünnib idee ja looming saab lõpuks n-ö lavaküpseks.

Suvel puhkasin kollektsiooni loomisest ja keskendusin täiel rinnal pruudikleitide loomisele.

Kui palju on veel teha? Kas kõik laabub kenasti või olete valmis ootamatusteks?
Mõni kleit on veel tõepoolest valmimas, aga kõik on välja lõigatud. Püüan olla võimalikult palju oma meeskonnaga ette valmistunud, samas peab jääma sisse aga väike närvikõdi. Liiga mugavaks minna ei tohi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.