Uudis

AirBaltic avab uue otselennuliini Almatõsse

Almatõ. Foto: Wikimedia commons.

Tänapäeval on Almatõ õitsev metropol – täpselt samamoodi, nagu oli sajandeid tagasi tänu soodsale asukohale iidse Siiditee ääres. Seal on läbi põimunud iidsed tavad ja moodne elustiil.

Lennu pikkus Riiast Almatõsse on 5 tundi ja 45 minutit. Üheotsapiletiti hind algusega Tallinnast algab 159 eurost.

Esimene vaatamisväärsus, mida tasub Almatõs viibides kindlasti külastada, on Šarõni kanjon. See asub samanimelise jõe ääres umbes 200 kilomeetrit Almatõst ida pool Hiina piiri lähedal. Suurte punaste kaljude vahel jalutades saate nautida maalilisi vaateid. Peale vaatamisväärsuste külastamise ja pildistamise on Šarõni piirkonnas palju võimalusi nii matkamiseks ja kärestikuparvesõiduks kui ka maasturiekskursioonideks ja lihtsalt kauni looduse nautimiseks.

Kõige enam levinud religioon Kasahstanis on islam. Almatõ peamošee on suurim omataoline pühakoda ning seda peetakse riigi 2300 mošee seas kõige kaunimaks. See aukartust äratav hoone on ehitatud Timuriidide dünastiale iseloomulikus stiilis. Mošee on külastajatele alati avatud.

Kasahhide köögis on kesksel kohal liha ning seepärast on populaarseimad toidud, mida pakutakse kõigis kohalikes restoranides, bešbarmak ja kazõ, mis on mõlemad hobuselihast. Kindla peale võib kõigi söögikohtade menüüst leida ka kumõssi. Seda valmistatakse märapiimast, samuti on jook väikese alkoholisisaldusega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.