Uudis

35 kilo kaotanud Laura: “Ma lihtsalt sõin ennast paksuks”

Kaalulangetaja Laura Aidla Foto: Helis Künnap

Laura Aidla (21) on tänaseks kolme aasta jooksul kaotanud kokku 35 kilo. Ta hakkas kaalule tähelepanu pöörama siis, kui kolis 16-aastaselt väikesest maakohast Tartu keskkooli õppima. Kõigepealt harjus ta iseseseisva eluga, kuid aasta hiljem võttis end tõsisemalt ette. “Seal tekkis mul võimalus hakata käima trennis ja uued inimesed inspireerisid mind enda eest rohkem hoolt kandma,” räägib Laura.

Piitspeenikesest kogukaks

Enne 14-aastaseks saamist oli Laura piitspeenike. “Ma lihtsalt sõin ennast paksuks. Kui tutvusin enda noormehega, oli meie menüüs tihti šokolaad, krõpsud ja kommid. Ja muidugi olin mina ainuke, kes juurde võttis …” meenutab Laura.

Kaal hakkas tõusma, kui ta läks kaheksandasse klassi. “Esimesel päeval pärast suvevaheaega helistas õpetaja koju ja küsis, kas ma olen rase,” naerab Laura. Kuid tegelikult oli ta suve jooksul märkamatult 15 kilo juurde võtnud ja peamiselt olid need kogunenud just kõhule.

 

Foto: erakogu

Ülejäänud 20 lisandusid paari järgmise aasta jooksul. Põhjus selleks on ilmselge: toitumine ei muutunud ja ka füüsiliselt polnud Laura teab kui aktiivne. Samas ei valmistanud see talle erilist probleemi, kuna ei tundnud end paksuna või halvasti. “Sisestasin endale, et naine peabki olema vormikas, siis on, mida vaadata. Pigem halvustasin neid, kes olid peenikesed,” põhjendab ta.

Ka ei pööranud ta kaalule suuremat tähelepanu enne, kui ämm juhuslikult veresuhkrutaset mõõtis. “Ta pidi peaaegu pikali kukkuma, sest see oli nii kõrge!”

 

Foto: erakogu

Trenniga saledaks

Kui Laura oli aasta Tartus elanud, hakkas ta lõpuks 17-aastasena trenni tegema – sellega muutus automaatselt ka toitumine. Aktiivne liikumine motiveeris teda ka sööma tervislikumalt, mitte ainult krõpsupaki järele haarama. Kui aus olla, läks Laura kõigepealt isegi liiale, sest tegi kuus korda nädalas sporti .

Laura hoiatab: “Seda ei soovita küll kellegile, sest on sellise kaalu juures tervisele ohtlik.” Kohe, kui tollal jäi mingil põhjusel treeningpäev vahele, tundis ta suurena ja ebamugavalt. Õnneks sellised mõtted haihtusid, kui hakkas nägema kehalises vormis muutusi.

Laura tunnistab, et peamiselt kadus kaal ikkagi tänu trennile, sest maiustada meeldib talle siiani. “Armastan endiselt kooke ja krõpsu. Muidugi on kogused hoopis teised kui varem.” Varem sõi ta igasuguse probleemita ära terve 200 grammise šokolaadi, kuid nüüd piirdub magusaisu taltsutamiseks ainult paari tükikesega ja rohkem kui üle ühe tordiviilu ta ka enam taldrikule ei tõsta.

Hetkel kaalub Laura 64 kilo, mis on 171 cm pika neiu jaoks ideaalkaal, kuid nagu pea iga naine, soovib ka tema veel õige veidi kergem olla. “Võiksin kaaluda 60 kilo, sest siis saaksin rohkem head ja paremat süüa, kuid see ei ole enam nii oluline,” arvab Laura.

Muide, praegu teebki ta trenni vastavalt enesetundele ja loomulikult lähtudes sellest, kui mitu koogikest on ära söönud. “Üritan ikka kolm korda nädalas käia, kuid vahel töö ja kooli kõrvalt ei jõua.” Lisaks on ta esitanud endale sel kuul väljakutse, et rohkem kaalu jälgida. “Väldin näljasena saiakeste vahepalana söömist, sest seda on viimasel juba natuke liiga tihti juhtunud!”

LOE KA: 10 kohta Eestis, mida peaksid elu jooksul nägema

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.