Uudis

10 kõige turvalisemat riiki maailmas

Foto: Auskeez Tran/Unsplash.com

Vaatamata sellele, et maailmas järgneb üks terrorirünnak teisele, on tegelikult viimased kümme aastat läinud elu kogu planeedil turvalisemaks. Mitte küll nii turvaliseks,  kui oli meie lapsepõlveaastatel, aga paremaks minek on ju ka suur saavutus.
Igal aastal koostatav Maailma Rahuindeks reastab 163 riiki turvalisuse järgi.See on suurepärane nimekiri, mis võtta aluseks puhkust planeerides.
Tahad hindamissüsteemi ja nende riikide kohta rohkem lugeda? Vaata kogu aruannet siit.

 

10.  (võrdselt punkte) Jaapan

Jaapan on kõige turvalisem riik Aasias ja rõõmustab eriti puhtusefriike. See on vaimustav puhkusepaik neile, kes armastavad ajalugu, eksootikat, head disaini ja muidugi ülikiireid ronge!

Kyoto, Jaapan. Foto: Silvia Pärmann

10. (võrdselt punkte )Iirimaa

Iirima tegi aastaga hüppe 12.kohalt kümnendaks. Kui armastate loodust ja saareelu, siis see on suurepärane valik suvepuhkuseks!

Foto: Vida Press

9. Šveits

Ilus ja kallis. Sõjalises ja igas muus mõttes nautraalne Šveits tundub sellest kõigest võitnud olevat. Ka suurlinnades on sama rahulik kui Alpi aasadel.

 

Foto: Vida Press

LOE KA:Erand või esimene paljude hulgast? Šveitsi küla keelas turistidel fotode tegemise

8. Kanada

 

Turvalisem oma naabrist USAst ja mõistagi kogu Ladina-Ameerikast, on tänavu 150. sünnipäeva tähistav riik siiski päga põnev ja seiklusi pakkuv. Sel aastal on kõik rahvuspargid riigi juubeli puhul tasuta!

 

Toronto. Foto: Vida Press

7. Sloveenia

Väike Sloveenia on täis suurt ilu. Mägede ja mere vahele surutud maal on avastada palju. Eriti meeldiv on aga riigi hinnatase, mis näiteks naabruses asuva Horvaatia omale jääb reisijate rõõmuks kõvasti alla.

 

Foto: Vida Press

 

LOE KA:  Hollandis on vanglad nii tühjad, et neisse rajatakse luksushotelle

6. Tšehhi

Alati üks eestlaste seas populaarsemaid linnapuhkuse paiku olnud Praha pole meiega küll enam otselennuga ühendatud, kuid sinna tasub sõita vaatamata ümberistumistele siiski! Hästi varjatud saladus on olnud, et lisaks suurepärasele odavale õllele on neil ka head veinid.

 

Praha. Foto: Vida Press

 

5. Taani

Taani on alati kõrgel kohal õnne-edetabelites. Kui turvalisuse pärast puretsema ei pea ja kogu maa on piltilus, siis pole tõesti raske olla õnnelik!

Foto: Vida Press

4. Austria

 

Austria naabrid Tšehhi ja Saksamaa (mis on ka kõrgel kohal, ehkki mitte esikümnes) loovad Austriale eriti turvalise “pesa” keset Euroopat.

Foto: Vida Press

3. Portugal

Miskipärast väga alahinnatud riik meist küll kõige kaugemas Euroopa otsas. Oluliselt soodsam oma Vahemere-äärsetest naabritest, täis armsaid mereäärseid väikelinnu, rääkimata väga rõõmsameelsest pealinnast Lissabonist.

Lissabon, Portugal. Foto: Silvia Pärmann

2. Uus-Meremaa

Metsikult ilusa looduse ja randadega Uus-Meremaa pole kuigi metsik, vastupidi! Riik on alati turvalisuse ja korra eest kõrge hinde saanud.

Uus-Meremaa. Foto: Vida Press

1. Island

Kui tugev tuul ja vahel tujutsevad vulkaanid kõrvale jätta, ei luura teid Islandil mitte mingisugused ohud.

Juba väga ammusest ajast toimub Islandil iga aasta septembris rettir, lammaste kojuajamise pidu. Koos lähevad ühe piirkonna talunikud hobustel mägedesse, kaasas koerad. Abiks tulevad lapsed, sugulased ja sõbrad. Foto: Vida Press

 

 

VAATA KA: 10 fotot, mis tõestavad, et Islandist on saanud põhjusega kõige kuumem põhjamaa

Alati on karjas ka üks selline. Foto: Vida Press

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.