T1 blogi

Loe siit, kuidas sai sel sügisel Eestisse jõudev kodukaupade bränd Miniso megaedukaks

2013. aastal panid Hiina ärimees Ye Guofu ja Jaapani disainer Miyake Jyunya aluse Jaapani kodukaupade brändile Miniso. Viie aasta jooksul enam kui 40 riiki jõudnud keti – Miniso on muu hulgas juba Saksamaal ja Poolas, kus nad avavad sel aastal veel mitmeid kauplusi -, murrang Skandinaaviasse algab just Eestist, kui avab sel sügisel oma esimese poe kaubanduskeskuses T1.

Miniso filosoofia on lihtne: eesmärgiks on austada oma klienti. Pakutakse parimat võimalikku Jaapani kvaliteeti ja põhjamaalastele sümpaatset minimalistlikku disaini taskukohase hinna eest. Toodete hinnad algavad umbes ühest eurost ja ulatuvad 28 euroni. Seejuures jäävad 80 protsenti hindadest vahemikku üks kuni kümme eurot. 

Selle asutaja, Ye Guofu sõnul võib peituda edu võti selles, et inimesed tahtsid külluslikust disainist hinge tõmmata ja olid valmis minimalismiks. Seetõttu ongi vast bränd eriti populaarne 18-35-aastaste seas, kes võtavad uued suunad kiiremini omaks.


Miniso tooted on minimalistlikud ja diskreetsetes toonides, kuid alati on see miski – näiteks õhkõrn nunnufaktor -, mis muudab need ideaalseks leiuks just trendikate kodudesse. Seega ei tule vast üllatusena, et ka brändi disainerid on suuresti põhjamaist päritolu: nende seas leidub nii rootslasi, taanlasi kui norrakaid. Ja loomulikult jaapanlasi. “Nende disainitud tooted on lihtsad ja tagasihoidlikud, erilise kaunistuseta, mis iseloomustavad hästi nii Põhjamaid kui Jaapanit,” kommenteerib Guofu.

Miniso laiast valikust leiab nii kosmeetikat, mänguasju, kööginõusid kui vannirätikuid ja tehnikavidinaid. Poes leiduv valik on suur ja lai, täienedes iga kuu tagant: müügil on ligi 4000-5000 toodet.

Praegu on ketil üle maailma 3100 kauplust, aga eesmärk on jätkuvalt laieneda ja aastaks 2022 jõuda 10000 poeni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.