Appi, mu jalad! Koduse pediküüri A ja O

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: iStock

Loomulikult tahaks teinekord professionaali juurde minna, aga kui aega või raha napib, saab eeskujulikku pediküüri ka koduste vahenditega teha.

1. Jalad likku!
Kõigepealt tee üks korralik jalavann. Et tunne oleks veel mõnusam, lisa vette spetsiaalset soola. See pehmendab kuiva ja paksenenud nahka. Seejärel on kareda naha ja paksendite eemaldamine palju kergem.

Kuid see pole veel sugugi kõik. Et nahk oleks veel pehmem, koori jalgu. Kasuta näiteks vannisoola, kohvipaksu või hoopis mõnusalt koorivat kreemi.

CCS jalavannisool, hind 10,35 €.

2. Raspelda
Ja nüüd käed tööle! Raspelda oma jalgu kas pimsskivi või jalaviiliga. Siin kehtib imelihtne nipp: kõigepealt hõõru jalgu tugevama küljega, seejärel õrnema poolega.

Baruffaldi suur kahepoolne jalaviil, hind 3,5 €.

3. Mis järgmiseks? Ikka küüned
See on teadagi eeskujuliku pediküüri A ja O. Jäta meelde, et küüsi pead lõikama sirgelt, mitte ümaralt, nõnda väldid sissekasvamisohtu.

Küüned lõigatud, viimistle neid viiliga. Pst, viili ainult ühes suunas, mitte edasi-tagasi. See võib muuda küüneplaadi õhemaks. Ära unusta lükata ka küünenahkasid tagasi!

Baruffaldi küünekäärid, hind 12,96 €.

4. Niisuta
Nüüd on käes kõige mõnusam hetk – kreemitamine. Valik on seejuures suur. Eelista kreemi, mis on toitev ja tummine. Pst, kui tunned, et kannad vajavad lisahoolt, kasuta spetsiaalset toodet.

Parima tulemuse saamiseks tõmba pärast puuvillased sokid jalga.

LCC Feel My Heel jalakreem, hind 13,01 €.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.