Smarta.ee blogi

Nüüd saad muuta lihtsa vaevaga isegi ruloo nutikaks

Tänapäeval on võimalik varustada kodu mitmesuguste nutividinatega, et muuta elu lihtsamaks. Tihtilugu võib nende paigaldamine ja kasutamine olla aga tüütult keeruline. Eesti turult leiab nüüd nutikad kardinamootorid, mille abil saab muuta kodu lihtsa vaevaga veidi targemaks.

SOMA kardinamootor on oma olemuselt väga lihtne: tegu on väikese karbiga, mille saab kinnitada akna kõrvale ning selle külge ühendada rulooketi. Seejärel tuleb vaid haarata telefon või mõni nutikõlar ja kardinaid saabki hakata kontrollima.

Kardinamootorisse jõuab vool päikesepaneeli kaudu, seega ei pea tegemist tegema ka kaablite või patareidega.

Muuda asjad automaatseks

Nutikas kardinamootor ühendub kas sinu nutitelefoniga või mõne nutikõlariga. Seega saab äpi kaudu mugavalt kardinaid üles ja alla liigutada. Soovi korral on võimalik luua ka automaatseid režiime, näiteks märkida, et igal hommikul kell seitse tõmmatakse magamistoas kardin üles ning kell 22 lastakse see jälle alla.

Eraldi režiim on võimalik luua iga toa jaoks, seega võib ka näiteks määrata, et õhtul kell 17 langetatakse natuke elutoa kardinat, et õhtupäike ei paistaks otse teleriekraanile.

SOMA toetab ka Amazon Alexat ning Apple HomeKiti, seega saab ära kasutada hääljuhtimise võimekust ning öelda näiteks Amazon Echo nutikõlarile, et kardinad alla lastaks või üles tõmmataks. Käsklust kuuldes jõuab info mootorini ning justkui võluväel liigubki kardin sellisesse asendisse, nagu soovisid.

Üks mootor maksab 149 euro ning soetada saab neid siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.