Paberajakiri

Trend, mille võiks pikalt saata: katkirebitud teksad

Staarid ja moekad teksad. Vasakult: näitleja Ashley Tisdale, glamuurimodell Katie Price, modell Lottie Moss ja laulja Ellie Goulding. Foto: Scanpix

Praegu on viimane aeg tunnistada üles, millised trendid pole sugugi meeltmööda. Või, noh, vähemalt tegi seda Robert Kõrvits, kes avaldas jaanuari-veebruari Moes, millised asjad võiksid jääda minevikku. Ja paraku kuuluvad nende sekka ka moesõprade palavalt armastatud katkirebitud teksad.

“Esimesed sada aastat teksade ajaloos kandsid katkiseid teksaseid need, kes ei saanud endale lubada uusi. Suurepärast ülevaadet sellest, mida teksased tähendasid, saad lugeda Andrei Hvostovi raamatust “Sillamäe passioon”. Teksapüksid olid üle maailma ikkagi kõva sõna. Ei olnud võimalust osta kahe lõunasöögi raha eest uusi. 1980-ndatel leidsid katkised teksad tee moemaailma heavy metal’i kaudu. See jätkus 1990-ndatel, kui samuti vaesed grunge-muusikud lihtsalt ei näinud mõtet uusi riideid osta. 2016.‒2017. aastal läks asi aga silmakirjalikult pööraseks. Brändid H&M-ist kuni Hermesi ja Guccini toodavad tuhandetesse eurodesse küündivaid lõhkiseid džiine. Nii saavad ka kenal järjel olevad inimesed maitse suhu, mis tunne on käia ringi vaesuse paratamatust tähistava lõhkise püksipõlvega. Vt ka mudased teksad.”

Kui tunned, et see puudutas valusat kohta, ole mureta. Ajakirjast leiad veel rida moetrende, millest võiksid edaspidi loobuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.