Paberajakiri

Paljas Porgand räägib meeldejäävaimast reisikogemusest: “Mind võeti vastu kui kuninga kassi”

Paljas Porgandi blogija Merilin Taimre Foto: erakogu

Värskes ajakirja Mood numbris heidame pilgu peale noortele Eesti naistele, kelle järjekordseid fotosid – tavaliselt neist endast – ootab suur hulk inimesi kui õhtust uudistesaadet.

Teiste mõjukate blogijate seas jälgis fotograaf Iris Kivisalu ka Merilin Taimre ehk Palja Porgandi argipäeva. Seejuures palusime osalejatel vastata mitmele küsimusele. Kuigi ajakirja jõudis Merilini vastused vaid osaliselt, avaldame täismahus ankeedi.

Kõige keerulisem pildistamine?

Kõige keerulisemad on fitnesspildistamised, kus fotograafil on silme ees mingi eriti lahe poos, näiteks õhus hüpates või jooksu pealt. Raske on saada kätte ideaalne asend, püüdes samal ajal säilitada ilusat näoilmet ja korras soengut. Ja vaadata, et fotograaf saaks kätte ka terava pildi.

Nii peab vahel hüppama või jooksma kümneid minuteid ja enamasti toimuvad need väga külmade sügis- või kevadilmadega, samas on seljas vaid spordirinnahoidja. Selliste shoot’ide lõpuks on nina parajalt nohune ja lihased annavad tunda.

Foto: Iris Kivisalu
Kõige ohtlikum pildistamine? Kas mõni fotosessioon on sind ohtu seadnud?
Otseselt ohtu pole seadnud. Küll aga on toimunud pildistamine keset kolmerealist maanteed. Siis tuli joosta teelt ära iga kord, kui auto hakkas lähenema.

Suurim kompliment, mis on tehtud?
Kõik komplimendid, mis on tehtud mu hinge ja iseloomu kohta, on omapärased ja lähevad südamesse. Väga meeldejääv oli kord raamatuesitlusel, kui mulle saadeti hiljem Instagrami kiri, et keegi pole kunagi andnud nii sooja ja head kallistust, kui seda tegin mina.

Kõige glamuursem hetk blogijakarjääri jooksul?
Glamuursem, hmm. Järsku Kreetal reisil olles, kui teati, et tegemist on blogijaga, kes kirjutab ka reisikogemustest. Mind võeti vastu kui kuninga kassi ja isegi hotellimänedžer tuli kätt suruma ning klaasi šampanjaga tervitama, millele järgnes pidulikku õhtusöögilauda juhatamine.
Foto: Iris Kivisalu
Kalleim ese, mida oled pildistanud?

Olen teinud arvustuspostitust Kia Picantole, mille minimaalne hind on 11 000 eurot. Autoga sai läbi tehtud ka fotoshoot.

Kõige väärtuslikum kingitus, mille oled saanud tänu tööle blogijana?
Huh, milline neist on nüüd kõige väärtuslikum? Raske on eristada varalist ja vaimset väärtust. Enamjaolt pole olemas sellist asja nagu tasuta kingitus. Need tuleb kõik välja teenida. Kõige kallim toode ühekordse töötasuna on olnud kohvimasin (800 eurot). Samas ei anna seda kõrvutada mõne igakuise teenuse ja tootega, mille kogumaksumus on nüüdseks ületanud juba tuhandeid.

KÕIGE väärtuslikum kingitus on sellegipoolest inimeste lahkus, armastus ja tugi, mida jagatakse minuga iga päev. Need manavad ikka kõige laiema naeratuse suule ja neist saadud emotsiooni jagan teistega ka enim!

Millest rääkisid teised blogijad? Loe edasi Moest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.