Elke Mööbli blogi

Sellest valgustist sai kiiresti disainimaailma stiiliikoon

Taani disaineri Cecilie Manzi 2005. aastal loodud Lightyearsi Caravaggio valgustid on aastatega tõusnud disaini- ja stiiliikooniks, mis valgustavad väga paljusid kodusid ning ühiskondlikke ruume üle maailma. Selge, elegantse ja eristuva kujuga lamp on loonud justkui uue standardi sellele, mida peame tänapäevases valgustimaailmas klassikaks.

Uues hallikasbeežis toonis Caravaggio valgusti (Lightyears), Egg tugitool ja Tray lauake (Fritz Hansen)

Caravaggio valgustid on aastate jooksul säilitanud oma algupärase kuju. Aeg-ajalt on värskendatud värvivalikut, kuid see on piirdunud muudatustega halli-musta-valgel skaalal. Mõni aeg tagasi toimus suurem muutus ja lambid täienesid nelja päris uue tooniga. Samas ei ole uuendus väga radikaalne, sest kõik neli on pastelsed ja maalähedased. Cecilie Manzi sõnul annavad uued värvid valgustitele uut sügavust ilma et Caravaggiodele omased nüansid saaksid kuidagi kannata.

Uues tumepunases toonis Caravaggio valgusti (Lightyears), Minuscule tugitool ja Pouf tumba (Fritz Hansen)

Caravaggio valgustid esindavad kõike seda, mis iseloomustab Cecilie Manzi käekirja – tema loodud disainide peamisteks märksõnadeks on esteetilisus ja teadlikkus. Manzi disainitud valgustid, mööbliesemed ja aksessuaarid on nii oma ülesehituselt kui välimuselt mõeldud ajas pikalt vastu pidama. Seda eesmärki aitavad täita hoolikas materjalivalik ja armastus detailide vastu.

Caravaggio valgustid. Tootja Lightyears

Manzi eesmärk on luua ajatuid tooteid, mis suudavad ajas säilitada värskuse. Sama efektiga on ka Caravaggio valgustid, mis mõjuvad ka 13 aastat hiljem väga tänapäevasena.

Uues tumesinises toonis Caravaggio valgusti (Lightyears), PK54 laud ja Series 7 toolid (Fritz Hansen)

Caravaggio valgustid, mis on saadaval mitmes suuruses, sobivad tänu suurustele ja laiale värvivaliku tõttu väga erinevatesse interjööridesse. Valgustitega (sh uute toonidega) saab tutvuda ELKE Mööbli sisustussalongis Tallinnas Kristiines aadressil Tedre 55.

Uutes värvitoonides Caravaggio valgustid. Tootja Lightyears

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.