Elke Mööbli blogi

Restore sari Muutolt – mitte lihtsalt säilituskorvid

Kõige väiksem Restore Tray säilituskorv. Tootja Muuto

Sel aastal tähistab vildist Restore hoiustamiskorvide sari Taani tootjalt Muuto juba oma kümnendat sünnipäeva. Selle aja jooksul on ühele suurusele lisandunud üks väiksem ja üks suurem versioon ning lugematul hulgal värvitoone.

Mitmes suuruses Restore korvid. Tootja Muuto

Restore’ide disaini taga seisab Soome disainer Mika Tolvanen, kelle eesmärgiks oli luua väga praktiline ese, millel on funktsionaalsuse kõrval olemas ka kutsuv disain. Modernne värvipalett ja vilt uuendusliku materjalina muudavad Restore’id kahtlemata pilkupüüdvateks säilituskorvideks.

Disainer Mika Tolvaven ja Restore korvid

Disaineri silmis on hoiustamiskorvid olnud alati midagi väga praktilist, olles pigem ausa ja funktsionaalse disainiga. Restore sarja puhul soovis disainer esile tuua aga pehmemaid jooni, mis mõjuvad soojemalt ja kutsuvalt. Kergelt ümarad nurgad on hoiustamiskorvide puhul olnud midagi ebatavalist ning Mika Tolvanen soovis neid Restore korvide puhul kindlasti rakendada.

Mitmes suuruses Restore korvid. Tootja Muuto

Korvide pehmeid ümaraid vorme täiustab uuenduslik soe vildist materjal, mis on valmistatud plastpudelite ümbertöötlemisel saadud PET-kiududest.

Kõige väiksem Restore Tray säilituskorv. Tootja Muuto

Tolvaneni sõnul on korvidel Skandinaavia kultuuris olnud alati multifunktsionaalne roll, mida toetavad nende erinevad suurused ja kujud. Restore väljatöötamisel on arvestatud, et need kataksid ära võimalikult palju erinevaid hoiustamisvajadusi ning ka korvide mänguline disain on loodud neid nõudmisi silmas pidades.

Kõige suuremas suuruses Restore korv ja The Dots nagid. Tootja Muuto

Sellest tulenevalt kuuluvad Restore sarja kolmes suuruses korvid – keskmises suuruses Restore Basket, madalam Restore Tray ja suurem Restore Round Basket. Korve saab kasutada peaaegu igal pool – näiteks elutoas, esikus, magamistoas, lastetoas või töölaual.

Restore korvid. Tootja Muuto

Tule vali oma lemmik Restore korv ELKE Mööbli sisustussalongist (Tedre 55, Tallinn), Restore’i hinnad jäävad vahemikku 69 kuni 99 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.