Elke Mööbli blogi

Taani disainiikoon Louis Poulsen on juba väga kevadises meeleolus

Taani valgustitootja Louis Poulsen on otsapidi juba kevades – mitmed valgustid said äsja uued kevadised värvid.

Sel aastal juba 60. juubelit tähistav disainiikoon PH 5 on nüüdsest saadaval kuues erksas värvis. Lisandunud on ka modernne valge, varasematest toonidest on jätkuvalt valikus klassikaline valge. Tänu uutele värvidele saab neid nüüd hästi kombineerida sügisel müügile tulnud väiksemas suuruses PH 5 Mini valgustitega.

PH 5 valgustid. Tootja: Louis Poulsen.
PH 5 ja selle väiksem versioon PH 5 Mini. Tootja: Louis Poulsen.

Värvivalikut uuendanud Toldbod 120 laelambid on selge ja lihtsa disainiga, mis muudab nad kasutuse poolest väga paindlikuks. Aastaid Louis Poulseni valikusse kuulunud valgustid sobivad ühtmoodi hästi üksikult kui ka mitmekesi koos. Toldbod 120 on nüüdsest saadaval viies uues värvitoonis.

Toldbod 120 valgustid – tootja: Louis Poulsen
Toldbod 120 valgustid – tootja: Louis Poulsen.

Mõni aasta tagasi valikusse lisandunud Cirque valgustid on samuti uued värvid saanud, kuid vastupidiselt teistele tooteuudistele on uuteks värvideks halli erinevad varjundid. Clara von Zweigbergki disainitud ja karussellidest ning suhkruvatist inspiratsiooni saanud valgustid on saadaval kolmes erinevas suuruses, mida saab soovi korral omavahel kombineerida.

Cirque valgustid. Tootja: Louis Poulsen.

Hall on uuenduseks ka NJP laualambi puhul. Jaapani disainistuudio nendo loodud klassikalise arhitektilambi uusversioon oli seni saadaval valge ja mustana, uudisena lisandus valikusse matt-hall. NJP on saadaval ka põranda- ja seinalambina.

NJP valgustitesari. Tootja: Louis Poulsen.
NJP valgustitesari. Tootja: Louis Poulsen.

Verner Pantoni loodud Mini Panthella meeleoluvalgustit saab peatselt osta üleni kroomitud viimistluses, mis sobitub tänu peegelefektile erinevate interjööridega ja lisab ruumile annuse elegantsust.

Mini Panthella valgusti. Tootja: Louis Poulsen.

Louis Poulseni valgustitega saab tutvuda ELKE Mööbli sisustussalongides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.