Elke Mööbli blogi

Laelamp, mis esindab minimalismi selle kõige paremas tähenduses

E27 valgustid, Fiber toolid. Tootja Muuto

Sel aastal tähistab kümnendat sünnipäeva E27 laelamp, mis on muutunud Taani tootja Muuto üheks olulisemaks ja tuntuimaks disainiikooniks. E27 ühendab endas tööstusdisaini skandinaaviapärase lihtsusega, tänu millele mõjub valgusti jätkuvalt uudse ja värskena.

E27. Tootja Muuto

E27 võluks on selle mitmekülgsus – valgusti sobib koju, kontorisse ja avalikesse ruumidesse, see mõjub efektselt üksikult, paaris ning mitmekesi koos. Loovusel saab täistuuridel lennata lasta, sest erinevate kõrguste ja toonidega mängides saab soovi korral luua väga uhkeid industriaalseid lühtreid.

E27 valgustid, Fiber toolid. Tootja Muuto
E27 valgustid, Fiber toolid, 70/70 laud. Tootja Muuto

E27 on saadaval väga laias värvivalikus ELKE Mööbli sisustussalongis. Novembri lõpuni kehtib valgustile eripakkumine – ostes kaks E27 lampi, saab kolmanda tasuta kaasa.

Silikoonkummist sokliga E27 valgusti disaineriks on rootslane Mattias Ståhlbom. Disaineril tekkis idee lambi loomiseks ajal, kui ta vahetas mitu korda järjest elukohta. Tihtipeale oli uueks koduks täiesti tühi korter. Õigupoolest polnud tühjad korterid päris tühjad – seal leidus alati vähemalt üks paljas rippuv lambipirn, mis valgustas väga praktiliselt uhkes üksinduses ruume.

E27 valgustid, Fiber toolid, Base laud, Stacked riiulisüsteem. Tootja Muuto

Mängides mõttega, kuidas mõjub ruumis paljas lambipirn, tekkiski Ståhlbomil idee luua E27 valgusti. Disaineri sõnul mõjuvad kuplita lambipirnid omal moel romantiliselt – ümberringi on tühi ja rõõmsas ootusärevuses ruum. Ståhlbom võttis endale ülesandeks kanda see positiivne emotsioon ka uude valgustisse ja sealt edasi juba sisustatud ruumidesse.

Mängulisust ja positiivsust aitab valgustis hoida igal aastal uuenev lai värvivalik, kust leiab hetkel tervelt 18 tooni. Erandiks ei ole olnud ka käesolev aasta, sest E27 toonide sekka lisandusid uudisena beežikasroheline, burgundiapunane, savipruun ja kahvatusinine.

E27 valgustid. Tootja Muuto

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.